امضاء تفاهم ‌نامه جریان دائمی آب زاینده‌ رود / اختصاص اعتبار ویژه بمنظور ساخت سد تونل سوم کوهرنگ

عصر جنوب: تفاهم ‌نامه جریان دائمی آب زاینده‌ رود بین نمایندگان اصفهان و وزیر نیرو امضا شد.
به گزارش عصر جنوب به نقل از واحد مرکزی خبر؛ نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس این تفاهمنامه آب زاینده در تمام فصول سال جاری می باشد.
کامران گفت: اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال به منظور حفر چاههای اضطراری در مواقع خشکسالی، احیای بودجه تکمیل شبکه آبرسانی رودشت جنوبی در منطقه بن رود در بودجه سال ۹۴ و برخورد قاطع با نصب پمپاژهای آب غیر مجاز از جمله مفاد این تفاهم نامه است.
وی تشکیل پلیس آب در محور زاینده رود بمنظور جلوگیری از برداشتهای غیرقانونی را از دیگر مصوبات این تفاهم نامه برشمرد و تصریح کرد: مصوب شد ۳۲ بند موجود در محور زاینده رود نیز که مانع از انتقال آب به منطقه مورد نیاز می شود حذف شود.
کامران ادامه داد: درخواست دائمی شدن آب ، پرداخت خسارت به کشاورزان زیان دیده ، اصلاح شبکه های فرسوده آبرسانی و اختصاص اعتبار ویژه در بودجه سال ۹۴ بمنظور ساخت سد تونل سوم کوهرنگ را از دیگر مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد.
به گفته وی این تفاهمنامه پس از بازدید وزیر نیرو و حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی از محور زاینده رود و مناطق شرق اصفهان در هفته گذشته به امضاء رسید.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.