کشاورزان خوزستانی نگران کم‌آبی نباشند

عصر جنوب: نماینده مردم خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: کشاورزان حوزه کرخه و مارون بدون هیچ دغدغه و نگرانی از بابت تامین آب، خود را برای کشت پاییزه آماده کنند.
سیدفاضل شرفی با اشاره به اینکه سازمان آب و برق در کارگروه ستاد مدیریت بحران استانداری پذیرفته است که ۸۰ درصد آب مورد نیاز کشاورزان حوزه کرخه و مارون را تامین کند، اظهار کرد: از کشاورزان سختکوش این مناطق می‌خواهیم با تمام توان و با یک عزم ملی و مدیریت جهادی و با حداکثر بهره‌وری در مصرف آب، زمین‌های خود را به زیر کشت پاییزه ببرند.

وی افزود : خانه کشاورز به‌عنوان نماینده کشاورزان از تمام تولیدکنندگان محصولات کشاورزی تقاضا دارد با آغاز کشت پاییزه و با توجه به تصویب تامین ۸۰ درصد آب کشاورزان در حوزه کرخه و مارون تمام تلاش خود را برای آغاز فصل زراعی و تولید مطلوب به‌کار گیرند.

نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز ادامه داد: برخی کشاورزان همه ساله حدود ۲۰ درصد از زمین‌های خود را برای بهره‌وری بیشتر کشت نمی‌کنند و اصطلاحا آیش می‌کنند.

شرفی در پایان ابراز امیدواری کرد با این میزان تخصیص آب، تمام زمین‌های کشاورزی حوزه کرخه و مارون، بدون هیچ محدودیتی زیر کشت رود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.