خشکی تالاب هورالعظیم آسیب زیادی به محیط زیست می‌زند

عصر جنوب: مدیرکل سازمان محیط زیست استان خوزستان گفت: وضعیت آب استان خوزستان به قدری بحرانی است که آب به تالاب هورالعظیم نمی‌رسد و در صورت خشکی تالاب هورالعظیم آسیب‌ها و خسارت‌های زیادی به محیط زیست می‌رسد.
احمدرضا لاهیجان‌زاده اظهار داشت: سازمان آب و برق استان خوزستان وضعیت بد و بحرانی آب استان را باید به مسئولان کشوری اعلام کنند.

وی اضافه کرد: وضعیت آب استان خوزستان به قدری بحرانی است که آب به تالاب هورالعظیم نمی‌رسد و در صورت خشکی تالاب هورالعظیم آسیب‌ها و خسارت‌های زیادی به محیط زیست می‌رسد.

مدیرکل سازمان محیط زیست استان خوزستان تصریح کرد: امروزه وضعیت آب فقط کارون نیست و حتی وضعیت رود کرخه هم بحرانی است و به همین دلیل کشاورزی در آن منطقه محدود شده است.

وی بیان کرد: اطلاعاتی که از وضعیت آب استان خوزستان اعلام می‌شود دقیق نیست و باید اطلاعات صحیح درباره وضعیت رود کارون اعلام شود.

لاهیجان‌زاده با بیان اینکه تنویر افکار عمومی برای مشخص شدن وضعیت رود کارون ۲ بخش است، گفت: باید نمایندگان استان خوزستان با حضور در مکان‌های مختلف دفاعیات خود را انجام دهند و اساتید دانشگاه‌ها دفاعیات علمی خود را به گوش مردم برسانند.

وی با بیان اینکه آب کارون قابلیت استفاده تجاری، صنعتی، تولید انرژی و کشاورزی را دارد، گفت: سالانه بیش از ۱۳ میلیون تن از محصولات کشاورزی به آب کارون وابسته هستند.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.