۳۳ تخت بیمارستانی فعال در بندر ماهشهر، ۶۰۰ هزار نفر را پوشش میدهد!

عصر جنوب: نماینده مردم بندر ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی از کمبود پزشک متخصص به عنوان یک چالش بهداشتی در این شهرستان و شهرهای اطراف آن نام برد.
حبیب آقاجری به کمبود امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی در شهرستان ماهشهر اشاره کرد و گفت: وضعیت بهداشت و درمان شهرهای بندر ماهشهر، هندیجان و امیدیه بسیار تاسف بار است و این شهرستان ها با کمبودهای بسیاری در زمینه پزشکی و بهداشت و درمان روبرو هستند که این وضع مشکلات بسیاری را برای شهروندان ایجاد کرده است.

نماینده مردم بندر ماهشهر افزود: یکی از مشکلات عمده این شهرها کمبود تجهیزات و امکانات پزشکی در بیمارستان ها است. به ویژه بیمارستان هندیجان که همین کمبودها سبب شده است که پزشکان متخصص بومی و غیربومی از آمدن و کار کردن در این بیمارستان سرباز زده و این شهر را با مشکل کمبود پزشک متخصص روبرو کنند.

نماینده مردم بندر ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس عنوان کرد: مسئولان دلیل عدم رسیدگی و مجهز کردن بیمارستان هندیجان را نبود پزشک متخصص اعلام می کنند این در حالی است که پزشکان هم بهانه نیامدن خود به ابن بیمارستان را نبود تجهیزات لازم عنوان می کنند که باید برای حل این مشکل چاره ای اندیشید که به نظر من بهترین راه تجهیز بیمارستان به امکانات لازم پزشکی است که اگر این امر تامین شود سبب ایجاد انگیزه و جذب پزشکان می شوند.

وی ادامه داد: با توجه به تصمیم جدید وزارت بهداشت در برخورد و مقابله با پدیده زیرمیزی پزشکان، این امر سبب شده پزشکان پائین بودن تعرفه ها بهانه کرده و از ارائه خدمات در بیمارستان های شهرستان ها از جمله شهرستان هندیجان خودداری کنند.

آقاجری افزود: ساختمانی که نام بیمارستان هندیجان بر آن گذاشته شده است هیچگونه شباهتی به بیمارستان ندارد و از بسیاری کمبودها رنج می برد و در همین راستا نیازمند توجه مسئولان برای حل مشکلات پزشکی شهروندان است که در خصوص حل مشکلات این بیمارستان با وزارت تعامل کردیم ولی تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

فعال بودن تنها ۳۳ تخت بیمارستانی در ماهشهر

نماینده مردم بندر ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس گفت: همچنین بیمارستان حاج معرفی ماهشهر در ابتدا به عنوان یک زایشگاه توسط یک فرد خیر ساخته شده بود ولی بعدها به دلیل کمبود بیمارستان به بیمارستانی ۲۰۰ تختخواب تبدیل شد. بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی ماهشهر نیز با مشکل کمبود پزشک روبرو است و با توجه به اینکه ماهشهر دارای ۳۲۰ هزار نفر جمعیت دارد فقط ۳۳ تختخواب فعال دارد و این در حالی است که به علت مشکلات پزشکی و بهداشت و درمان در شهرستان های تابعه بیمارستان های  ماهشهر حدود ۶۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خدمات پزشکی خود قرار می دهد.

آقاجری در پایان گفت: از مسئولان در خصوص احداث بیمارستانی که قول ساخت آن سه سال پیش داده شده بود و به علت کمبود بودجه ناتمام مانده است، درخواست توجه و رسیدگی داریم

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.