بررسی بسته پیشنهادی برق منطقه‌ای خوزستان در نشست بین‌المللی

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: در بسته پیشنهادی برق منطقه‌ای خوزستان به صندوق GCF (صندوق اقلیم سبز) ۷۱ میلیون دلار به صورت بلاعوض جهت محافظت از شبکه در مقابل ریزگردها درخواست شده است.

«محمود دشت‌بزرگ» افزود: در نشست محیط زیستی کره‌جنوبی در نهم اکتبر (۱۷ مهرماه) طرح موضوع حمایت از بسته پیشنهادی برق منطقه‌ای خوزستان به صندوق بین‌المللی ‌GCF جهت افزایش تاب‌آوری شبکه برق خوزستان در مقابل تغییرات اقلیم (ریزگرد و افزایش دما) مطرح شد.
وی تصریح کرد: بسته ۱۱۸ میلیون دلاری برق منطقه‌ای خوزستان شامل زمینی (کابلی) کردن ۶۰ کیلومتر خط فشار قوی، احداث یک دستگاه پست انتقال و احداث یک دستگاه پست فوق توزیع به صورت ‌GIS جهت محافظت از شبکه در مقابل ریزگرد و سایر آلودگی‌های زیست محیطی می‌باشد که تأمین حدود ۶۰ درصد از منابع این پروژه به میزان ۷۱ میلیون دلار توسط صندوق به صورت بلاعوض درخواست شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: هدف از ارائه این بسته پیشنهادی افزایش قابلیت اطمینان شبکه و کاهش خاموشی‌های ناشی از ریزگرد در خوزستان به منظور افزایش رفاه مردم استان با توجه به شرایط زیست محیطی جدید است.
وی اضافه کرد: بسته پیشنهادی برق منطقه‌ای خوزستان اولین بسته پیشنهاد شده از سوی ایران و تنها بسته پیشنهاد شده از سوی ایران و تنها بسته پیشنهادی یک سازمان دولتی از ایران به این صندوق است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.