هوای خوزستان از پنجشنبه تا شنبه ناپایدار است

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: محمد سبزه زاری بیان کرد: امروز آسمان خوزستان صاف تا کمی ابری به تدریج با افزایش ابر در بعضی ساعات و وزش باد، و احتمال بارش رگباری پراکنده و رعد وبرق در ارتفاعات شرقی و شمالی این استان پیش بینی می شود.
وی افزود: برای فردا چهارشنبه نیز مه یا مه رقیق صبحگاهی پیش بینی می شود و آسمان صاف تا قسمتی ابری است.
سبزه زاری بیان کرد: از روز پنجشنبه هفته جاری تا اواخر روز شنبه هفته آینده با توجه به بالا بودن شاخص های ناپایداری سطوح فوقانی جو و جنوبی بودن جریانات جوی، افزایش ابر، تندباد لحظه ای، بارش رگباری پراکنده، رعد و برق و احتمال تگرگ در بیشتر نقاط خوزستان به ویژه در مناطق جنوبی و مرکزی و برخاستن گرد وغبار با شدت و ضعف دور از نیست.
مدیر کل هواشناسی خوزستان ادامه داد: به دلیل حجم زیاد بارش ها در برخی نقاط یاد شده در خوزستان، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها و مسیل های فصلی دور از انتظار نیست.
وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شوشتر با ۳۴ و ایذه با ۱۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنگ ترین نقاط خوزستان بودند. حداکثر دمای اهواز ۳۱ و حداقل ۲۱ درجه سانتیگراد گزارش شد.
بیشترین میزان بارندگی در هفته جاری در ایستگاه کشاورزی اهواز با ۴۵، هندیجان ۳۰٫۴، شادگان ۲۷٫۲، اهواز ۲۶٫۱، ماهشهر ۲۲٫۹ و آغاجاری ۲۱٫۷ میلیمتر اعلام شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.