مشکلی در تامین آب کشت‌‌های پاییزه در خوزستان وجود ندارد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: سرپرست معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: مشکلی در بحث تامین آب مورد نیاز کشت‌های پاییزه وجود ندارد اما برای تامین آب کشت محصولاتی مانند گندم که جزو کشت‌های زمستانه به شمار می‌آید، در نیمه دوم آبان ماه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

حمیدرضا لشکری با اشاره به بحث کشت پاییزه در خوزستان اظهار کرد: برای کشت محصولات پاییزه مانند چغندرقند، کلزا و سایر محصولاتی مانند آن‌ها، با سازمان جهاد کشاورزی به توافق رسیده‌ایم و مشکلی در بحث تامین آب مورد نیاز این کشت‌های پاییزه وجود ندارد.
وی افزود: بیشتر کشت این محصولات پاییزه در بخش‌های شمالی استان انجام می‌گیرد و با توجه به این شرایط، مساله‌ای در بحث تامین آب وجود ندارد و آب مورد نیاز کشاورزان را تامین خواهیم کرد.
سرپرست معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان این‌که کشت محصولاتی مانند گندم و جو، کشت زمستانه به حساب می‌آیند، تصریح کرد: در خصوص بحث تامین آب مورد نیاز کشت‌های زمستانه در نیمه دوم آبان ماه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
لشکری ادامه داد: قرار است میان سازمان آب و برق خوزستان و سازمان جهاد کشاورزی استان، جلساتی به صورت دو هفته‌ای برگزار و در آن جلسات برنامه توزیع و تحویل آب در آن جلسات بررسی شود. در این راستا قرار است اگر نیاز به کنترل و یا اعمال تغییراتی در برنامه‌های کشت پاییزه یا زمستانه باشد، آن را با همکاری سازمان جهاد کشاورزی اجرایی کنیم.
وی عنوان کرد: مهمترین اقدامی که در بحث تامین آب در حال انجام آن هستیم، بحث هماهنگی با انجمن‌های صنفی و جهاد کشاورزی است تا برنامه تامین آب مورد نیاز کشت‌ها به بهترین نحو تدوین شود. برنامه کشت مساله‌ای است که باید به صورت تیمی آن را تدوین کرد و بخشی به تنهایی نمی‌تواند درباره آن اظهار نظر کند.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.