تجمع جوانان جویای کار مقابل پالایشگاه آبادان

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: حدود ۵۰ جوانان بیکار آبادانی در این تجمع نسبت به بکارگیری افراد غیربومی در پالایشگاه آبادان اعتراض کرده و بکار گیری جوانان بومی بیکار را اولویت اشتغال در این پالایشگاه اعلام کردند.
آنان افزودند:بیکاری در آبادان به معضلی جدی تبدیل شده و با وجود بنگاه های اقتصادی بزرگ در این شهر شمار زیادی از غیر بومی ها جای بومی هایی که در جستجوی شغل هستند را گرفته اند.
معترضان اظهار داشتند: بکار گیری نیروهای غیر بومی که از طریق لابی گری در بنگاه های اقتصادی در این شهرستان استخدام شده اند فرصت های اندک شغلی موجود را از جوانان بومی بیکار گرفته است.
آنها افزودند:سالهاست شاهد استخدام غیر بومیان بخصوص در پالایشگاه هستیم و اکنون نیز زمزمه استخدام نفرات غیربومی بخصوص از استان های همجوار در فاز ۲ شنیده می شود.
آنها گفتند: جوانان سرمایه‌ های این کشور هستند، برخی مشکل اصلی جوانان را مسکن می دانند ولی مشکل مسکن جوانان زمانی حل می ‌شود که جوان دارای شغلی مناسب باشد.
تجمع کنندگان همچنین اظهار داشتند: تا جوانی نتواند شغل مناسبی برای خود انتخاب کند هرگز نخواهد توانست اقساط وام مسکن و هزینه ازدواج خود را پرداخت کند.
جوانان جویای کار آبادان افزودند:در آبادان به جوانان بومی که بیشتر دارای تحصیلات عالیه هستند بها داده نمی شود و مسئولان با معضل استخدام غیر بومی ها در منطقه برخورد جدی نمی کنند
تلاش ایرنا برای پاسخگویی فرماندار ویژه و مدیران پالایشگاه آبادان در این رابطه بی نتیجه ماند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.