عرضه محصولات فولاد اکسین خوزستان در بورس کالا برای اولین بار/انتقاد مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان از بخشنامه جدید وزارت صنعت،معدن و تجارت

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای دولت در اهواز با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد مواد اولیه مصرفی ما تولید داخلی هستند، گفت: شرکت فولاد اکسین خوزستان برای اولین بار محصولات خود را در بورس کالای ایرانی عرضه می‌کند زیرا یکی از راه‌های نجات بنگاه‌های اقتصادی ارائه محصولات در بورس کالا و خرید مواد اولیه از آن است.

محمود پور در خصوص بخشنامه جدیدی از سوی وزات صنعت،معدن و تجارت افزود : وزارت صمت طی بخشنامه¬ای کلیه محصولات مرتبط با زنجیره ارزش فولاد را قیمت¬گذاری نموده که شاید برای حمایت از مصرف کنندگان نهائی کالا باشد اما باعث فاصله گرفتن تولیدکنندگان کالا از فضای رقابتی می شود. اگر قیمت گذاری ها کارشناسی شده و با کسب نظر از تولیدکنندگان و طی جلسات منسجم تعیین می شد، تولیدکنندگان فولادی از این دستورالعمل حمایت بیشتری می کردند ولی فضا نباید ضد تولیدکننده یا مصرف کننده باشد. به نظر می رسد پیش از اجرا، کارشناسی خوبی روی این دستورالعمل انجام نشده و اگر کار به همین منوال پیش برود بازرگانان دیگر علاقه¬ای به فعالیت در بازار فولاد نخواهند داشت.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.