جزئیات طرح توسعه فولاد اکسین

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: عبدالرضا محمود پور، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در گفت و گویی ضمن اشاره به این نکته برای اجرای فاز توسعه ای فولاد اکسین نیازمند برخی مطالعات کارشناسی هستیم گفت: مطالعات کارشناسی دقیق پیرامون اجرای فاز دوم و طرح توسعه فولاد اکسین توسط مشاور واجد شرایطی انجام شد که این شرکت مشاور، شرکت مهندسی برسو می باشد.

وی افزود: مطالعات کارشناسی به اتمام رسیده و طرح آماده شده است و امیدواریم در آینده نزدیک و در سال جاری کلنگ این طرح به زمین زده شود.

محمودپور پیش از این از اخذ مجوزهای مورد نیاز احداث واحد فولادسازی فولاد اکسین که قرار است در جوار کارخانه فعلی احداث شود خبر داده بود.

وی درباره میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای احداث این طرح نیز اظهار داشت: برآورد شده در این طرح ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری صورت گیرد.

مدیرعامل فولاد اکسین خاطرنشان کرد: پیمانکار این طرح خارجی و یکی از فولادسازان مطرح دنیا یا دانیلی یا اس ام اس خواهد بود اما این مسئله دلیلی نمی شود که تمامی تجهیزات از خارج از کشور تامین شود بلکه پیش بینی می شود ۷۰ درصد تجهیزات و مواد، داخلی و تحت نظارت پیمانکار بوده و تنها قطعات اصلی از طریق پیمانکار خارجی تامین گردد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.