دولت به کارگران خوزستانی توجه بیشتری کند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: از دولتمردان درخواست می کنیم به کارگران خوزستان توجه جدی کنند زیرا در شرایطی مانند گرمای شدید هوا، تاثیرات ناشی از جنگ و معضلات زیست محیطی فعالیت می کنند.

مجید ناصری نژاد دوشنبه در آیین بزرگداشت روز کارگر و هفته بسیج کارگری در تالار کتابخانه مرکزی اهواز افزود: در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات کشور بحث اقتصادی است و دشمن نیز از همین روزنه قصد نفوذ دارد، قدم های بلندی از اوایل انقلاب برداشته شده اما حمایت از تولیدات باید همچنان افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه جامعه کارگری باید در بحث حمایت از کالای ایرانی پیشگام باشد افزود: اگرچه فرهنگ سازی برای خرید کالای ایرانی یک ضرورت است اما کیفیت محصولات تولیدی ایرانی هم‌ باید افزایش یابد.
ناصری نژاد با اشاره به مشکلات جامعه کارگری تصریح کرد: مشکلات کارگران خوزستان دو برابر سایر استان ها است. یکی از مهم ترین مشکلات، پایین بودن سطح حقوق و مزایا و هزینه های به نسبت بالای زندگی در استان می باشد که زندگی را برای آنان سخت کرده است.
وی با بیان اینکه کارگران خوزستانی درحال مهاجرت به خارج از استان هستند گفت: باید با مشوق هایی مانند افزایش حقوق و مزایا بخشی از سختی های کار در خوزستان جبران شود تا کارگران به ماندن تمایل داشته باشند.
ناصری نژاد افرود: انتقال آب، مدیریت غلط آب و نگاه محدود به برخی مسائل از جمله ذخایر و طبیعت خوزستان سبب شده تا امروز مردم استان درگیر مسائل بسیاری باشند.
وی تصریح کرد: خوزستان به دلیل وجود کارخانجات و شرکت های بزرگ یکی از بزرگترین مراکز کارگری کشور است اما آمار بیکاری در این استان از میانگین کشوری بالاتر است.

**خرید کالای ایرانی راه توسعه اقتصادی است
مسئول بسیج کارگری خوزستان نیز در این همایش گفت: با خرید کالای ایرانی از ورود بی رویه کالاهای خارجی به کشور و در نتیجه وابستگی اقتصادی به آنها کاسته میشود، بدیهی است که استقبال از کالاهای خارجی نتیجه ای جز تعطیلی کارخانه ها، افزایش بیکاری و بی ثباتی جامعه ندارد.
سرهنگ اسماعیل نادری افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که اگر ارزش جامعه کارگری مشخص شود، تمام کسانی که دارای مواهبی هستند خود را مدیون این قشر می دانند.
وی یادآور شد: امام خمینی(ره) نیز با جمله ‘ما می توانیم’ سبب ایجاد شور در بین جوانان انقلابی شد که نتیجه آن خلق حماسه های بسیار در جبهه های جنگ و در میدان کار بود.
سرهنگ نادری گفت: دشمن دائم تاسیسات کارخانجات و شرکت های ما را مورد هدف قرار می داد اما جوانان کشور بلافاصله آنها را مورد بازسازی قرار می دادند.
وی خاطر نشان کرد: باید اندیشه های صحیح را با هدف تربیت نسلی خلاق به جوانان آموزش دهیم تا شاهد پیشرفت کشور باشیم.
رییس بسیج کارگری خوزستان اظهار کرد: در استان خوزستان تعامل خوبی با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سازمان تامین اجتماعی، سازمان فنی و حرفه ای و خانه کارگر استان برای حل مشکلات کارگران صورت گرفته است.
وی افزود: از در دوران تحریم تاکنون برخی قطعات یا به کارخانجات ایرانی فروخته نمی شد و یا با قیمت بسیار بالایی معامله می شد، اما جوانان ایرانی با تکیه بر خودباوری تحریم ها را به فرصت تبدیل کردند.
نادری گفت: ساخت ابزار دقیق برای شرکت رامین، قطعات فولادی برای صنایع فولاد و تولید ذغال بدون کربن از ملاس نیشکر نمونه ای از تولیدات جوانان خوزستانی در همین دوران است.
بنابراین گزارش، آیین بزرگداشت روز کارگر و هفته بسیج کارگری روز دوشنبه با حضور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) و جمعی از کارگران خوزستان برگزار شد.
استان خوزستان ۹۰۰هزار کارگر دارد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.