آسمان آبی جای خود را به خاک می‌دهد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار در مناطق غرب استان طی بعدازظهر امروز، از احتمال وقوع گرد و خاک‌های محلی در روزهای آینده در خوزستان خبر داد.

کوروش بهادری اظهار کرد: بعد از ظهر امروز به دلیل افزایش سرعت وزش باد، دو کانون گرد و خاک در اطراف اهواز و هندیجان فعال خواهند شد که موجب وقوع گرد و غبار موقت و کاهش دید افقی در مناطق جنوبی و غربی خوزستان به ویژه ماهشهر، هندیجان، شادگان، آبادان، خرمشهر و بخشی از اهواز می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر وزش باد در نقاط یاد شده شدت گرفته است. این پدیده پایدار نخواهد بود و انتظار می‌رود که به مدت دو یا سه ساعت، دید افقی را در این مناطق کاهش دهد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان عنوان کرد: تا پایان هفته جاری از نظر بارشی، پدیده خاصی پیش‌بینی نمی‌شود و تنها وزش باد و گرد و خاک‌های محلی انتظار می‌رود که در این صورت اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

بهادری با اشاره به آغاز روند کاهش دما در استان خوزستان بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته جاری، میانگین دمای استان تا چهار درجه سانتی‌گراد کاهش یابد.

وی تصریح کرد: میزان بارش‌های روز گذشته در شوش ۷٫۸ میلی‌متر، در گتوند ۶٫۴ میلی‌متر، در دهدز ۵٫۶ میلی‌متر، در ایذه ۲٫۶ میلی‌متر، در اندیمشک ۱٫۲ میلی‌متر، در خرمشهر ۰٫۸ میلی‌متر، در اهواز ۰٫۴ میلی‌متر، در بستان ۰٫۳ میلی‌متر و در هر کدام از شهرهای آبادان، ماهشهر و دزفول ۰٫۱ میلی‌متر اندازه‌گیری شده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، دهدز با یک درجه سانتی‌گراد و امیدیه و آغاجاری با ۲۵ درجه سانتی‌گراد به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین نقاط خوزستان بودند. همچنین دمای هوای امروز اهواز بین ۸ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان است.