پیگیری عدم واگذاری و تجمیع سهام فولاد اکسین از سوی معاون وزیر

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: معاون وزیر کار در بازدید از فولاد اکسین : موضوع عدم واگذاری و تجمیع سهام فولاد اکسین را پیگیری و مطرح میکنیم

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان امروز چهارشنبه دکتر سرزعیم معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در سفری به استان خوزستان از شرکتهای زیرمجموعه این وزارتخانه بازدید کرد.

در ادمه این سفر معاون وزیر کار از شرکت فولاد اکسین خوزستان بازدیدکرد و در جلسه ای که دکتر بحرینی معاونت اقتصادی استانداری خوزستان و مهندس محمدپور مدیرکل کار،تعاون و رفاه استان وی را همراهی میکردند ،با حضور مدیرعامل و مدیران شرکت فولاد اکسین خوزستان ، گزارشی از وضعیت مالی و تولید شرکت فولاد اکسین ارائه گردید.

ابتدای این جلسه دکتر بحرینی معاونت اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه اقتصاد کشور متاثر از اقتصاد استان خوزستان است گفت:فولاد یکی از صنایع مهم و استراتژیک کشور و استان بوده که با توجه به منابع انرژی موجود در منطقه و اقلیم خوزستان ، صنعت فولاد در این استان تاثیرگذاری بسزایی در اقتصاد کشور داشته است.

در ادامه بحرینی مقدم به صدور مجوز فولادسازی در شرکت فولاد اکسین خوزستان اشاره کرد و گفت:فولاد اکسین یک شرکت منحصر بفرد با نیروی جوان و متخصص بوده که احداث کارخانه فولاد سازی در فولاد اکسین می تواند این شرکت را در تامین مواد اولیه خود کفا کند و آن وقت میشود ادعا کرد که اکسین می تواند بسیاری از شرکتهای زیان ده هلدینگ را جبران کند.

وی افزود:اکسین برند جهانی است که در حال حاضر نیازمند سرمایه در گردش بوده و نبود سرمایه در گردش باعث شده اکسین بالاجبار با واسطه ها کار کند و مقدار زیادی از سود حاصله در جیب واسطه ها برود!

در ادامه این جلسه مهندس محمود پور مدیر عامل شرکت فولاد به ارائه گزارشی از عملکرد و مشکلات پیش روی شرکت فولاد اکسین پرداخت که در مهمترین آنان به خرد بودن سهام این شرکت ونبود سرمایه در گردش اشاره کرد.
محمود پور بیان کرد:در صورتیکه شرکت بتواند با استفاده از منابع نقدی مستقیما اقدام به خرید مواد اولیه بنماید می تواند از شرایط تخفیف خرید نقدی استفاده نماید.

مدیر عامل فولاد اکسین همچنین به اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت از اهم این اقدامات میتوان به : اخذ مجوز احداث فولاد سازی از هیئت دولت،پیگیری صدور رای تجدید نظر پرونده های حقوقب به نفع شرکت،اصلاح حسابها و خروج از مشمولیت ماده ۱۴۱،افزایش تولید،کاهش تعهدات و تولید ۴۰۰۰ تن ورق apiX60 محیط ترش و سایر ورق های ویژه اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت همچنین با اشاره به بحثهایی که اخیرا در خصوص واگذاری سهام شرکت فولاد اکسین مطرح شده است افزود:معمولا سهامدار سهام شرکتی را واگذار میکند که با ضرر همراه بوده و امیدی به آینده ان وجود ندارد ولی با توجه به خروج شرکت فولاد اکسین خوزستان از ماده ۱۴۱ و آینده روشنی که پیش روی این شرکت است به نظر میرسد تجمیع سهام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و بهره برداری صنایع از منابع و پتانسیلهای موجود بهترین گزینه می تواند باشد .

در پایان دکتر سرزعیم معاون امور اقتصادی وزارت رفاه به ارائه انتظارات و برنامه های وزارت رفاه در شرکتهای زیر مجموعه پرداخت و برای حل مشکلات پیش روی شرکت فولاد اکسین قول مساعدت و همکاری داد.

دکتر سرزعیم همچنین با اشاره به وجود زنجیره ارزش ورقهای فولادی و لوله سازی در مجموعه اقتصادی وزارت کار ،این موضوع را عامل مهمی برای عدم فروش سهام این شرکت دانست.