نماینده مجلس: انتقال آب در حال انجام است/به مردم دروغ گفتند/ خاک خوزستان را شور کرده اند/ نفت برای مردم استان هیچ نداشت/ وزیر کشور استیضاح می‌شود

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: برخلاف اعلام های صورت گرفته، طرح بهشت آباد برای انتقال آب کارون در حال اجرا است.

به گزارش مهر، هدایت الله خادمی شامگاه دوشنبه در پایان بازدید یک روزه مجمع نمایندگان خوزستان از شادگان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در بخش راه به خوزستان ظلم شده است، تصریح کرد: اکنون از نظر اتوبان ها، آزادراه ها و خطوط ریلی تنها جایی که خیلی کار خاصی در آن انجام نمی شود، استان خوزستان است. همه این مزایا بین قم، اصفهان، تهران، خراسان، شمال و تبریز وجود دارد.

خادمی با گلایه از اینکه آثار زیست محیطی نفت برای خوزستان است، ادامه داد: در بخش نفت که بیشترین نفت و انرژی کشور در خوزستان تولید می شود، چه منفتی برای استان داشته است؟ ارزش افزوده فروش نفت را به این استان اختصاص نمی دهند و فقط برای استان محل فروش آن را لحاظ می کنند.

وی بیان کرد: سد گتوند خوزستان را روی کوه نمک احداث کردند و تمام خاک حاصلخیز مردم شور شد؛ همچنین نخل های استان از بین رفته و سوختند. این سد به صورت کلی محیط زیست و اکوسیستم خوزستان را به هم زد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: یک بیمار نیازمند به انجام یُد درمانی امکان مداوا در استان خوزستان را ندارد و باید با یک نامه به استان های هرمزگان، تهران و اصفهان مراجعه کند. خوزستان حتی یک اتاق یُد درمانی نداشت و قرار بوده که علوم پزشکی اهواز پیگیری کند که از نتیجه آن بی خبر هستم.

خادمی با گلایه از اینکه آب های خوزستان را برده و طرح بهشت آباد نیز هم اکنون در حال اجرا است، گفت: آب خوزستان برای شرب، کشاورزی و بازی های ساحلی به خارج از استان منتقل می شود؛ برای برخی از شهرهای کویری کشور رودخانه، ساحل و یا حتی ویلاهای ساحلی ساخته اند.

وی عنوان کرد: ما خوزستانی ها خودمان را یک خوزستانی نمی دانیم و متأسفانه چون هنوز نگاه قومی در این استان وجود دارد و همدیگر را قبول نداریم این چنین به ما بی توجهی می کنند؛ اگر هر لر، عرب، بختیاری، شوشتری و یا دزفولی خودش را خوزستانی بداند آن وقت به پیشرفت اصفهان می رسیم.

خادمی با انتقاد دوباره از انتقال آب گفت: برخی ها به خوزستانی ها می گویند از زمان شیخ بهایی حق آبه داریم و باید به ما آب بدهید؛ آن وقت وضع شادگان باید اینطور باشد و چه کسی فکرش را می کند که این شهر چنین وضعیت بدی دارد.

وی افزود: امروز اشتباها به جای تالاب، وارد شهر شادگان شدیم، انگار یک سری مردم را از آسمان با چترباز بدون هیچ چیزی به سمت یک بیابان رها کردند. مردم شادگان باید فقط در چهار تا خانه کلنگی و بلوکی زندگی می کنند و این در شأن خوزستان توانمند نیست.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: با اتحاد نمایندگان مجلس خوزستان باعث شدیم تا بی طرف وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت نیرو در مجلس رأی اعتماد نگیرد؛ این اتحاد داشتن ها باعث حل مشکلات و معضلات می شود به شرط اینکه استمرار داشته باشد.

خادمی با انتقاد از اینکه همه راه خوزستان به دلیل عدم تخصیص بودجه تعطیل شده است، تصریح کرد: این در حالی است که همین هفته گذشته تنها در یک سرفصل مبلغ اعتباری ۳۵۰ میلیون دلار را به استان کرمان اختصاص دادند.

وی با گلایه از اینکه ما خوزستانی ها کسی را در کابینه نداریم، اظهار کرد: تا دهه ۶۰ همه به ایرانی بودنشان افتخار داشته و بودجه ها را به صورت عادلانه توزیع می کردند ولی اکنون دیگر کسی نگاه ملی ندارد و هرکسی وزیر شد ابتدا به اختصاص بودجه شهر و استان خودش فکر می کند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نامه استیضاح وزیر کشور را امضا کردم چون برای برخی استان ها مشکلات زیادی را ایجاد کرده است؛ مثلا یک درگیری پتک در منطقه ما چند سالی طول کشیده و همه تبعیدی را به خوزستان می فرستند.