اعلام شکایت امام جمعه اهواز علیه مسئولان بانک‌های خوزستان

عصرجنوب-asrejonoob.ir: امام جمعه اهواز با  بیان اینکه مدیران عامل بانک های استان زیر بار مصوبات دولت که ۱۰۰ درصد شرعی و قانونی هستند، نمی روند و حاضر نیستند که این مصوبات را در استان اجرا کنند، گفت: با توجه به این تمکین نکردن ها، بنا داریم رسما وارد شکایت شویم.

به گزارش ایسنا ، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۶ اسفندماه که در مصلای مهدیه اهواز برگزار شد، با اشاره به اینکه این ایام به حضرت فاطمه (س) اختصاص دارد، اظهار کرد: دولت فکر کرد که اتمام کارخانجات نیمه تمام کاری بسیار خوب است و با راه اندازی آن‌ها، کارخانه ها به تولید می پردازند و عده ای در آن‌ها مشغول به کار می شوند و چرخه اقتصادی به حرکت در می آید و در این زمینه اقدامات خوبی انجام گرفت که حرکت خوبی بود.
وی افزود: با این وجود مدیران عامل بانک های استان زیر بار مصوبات دولت که ۱۰۰ درصد شرعی و قانونی هستند، نمی روند و حاضر نیستند که این مصوبات را در استان اجرا کنند و نتیجه این تمکین نکردن ها این است که ما بنا داریم رسما وارد شکایت شویم.
موسوی جزایری تصریح کرد: با توجه به صحبت هایی که انجام گرفته، بنا است ریاست ستاد اقتصاد مقاومتی که معاون اول رییس جمهور است بازرسی کند که استان خوزستان چه تقصیری کرده است که مدیران این طور عمل می کنند.
وی افزود: اگر خوزستان را با استان های دیگر مقایسه کنیم با توجه به جمعیت استان خوزستان، کل تسهیلات احیاگر که به کارخانه های نیمه تمام داده شده، ۲۷۳ میلیارد تومان بوده و در این زمینه به اصفهان هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان داده شده است.
موسوی جزایری گفت: رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و معاون اول رییس جمهور فکری کنند که چرا مسئولان بانک‌های ما این گونه سختگیرانه عمل می کنند و به هیچ یک از مصوبات دولت اعتنایی ندارند. من از بانک‌های استان شاکی هستم زیرا همه مسئولان اتفاق نظر دارند تا کاری صورت بگیرد اما بانک‌ها هیچ توجهی نمی کنند.
وی ادامه داد: وقتی می بینیم که در استان های دیگر مبالغ زیادی داده می شود اما خوزستان در اخر لیست قرار دارد نمی توانیم تحمل کنیم. بنده از همین جا اعلام شکایت می کنم بر علیه همه مسئولینی که نسبت به قوانین جمهوری اسلامی ایران تمکین نمی کنند.
امام جمعه اهواز با اشاره به امر به تقوا و اعتصام به حبل الله، گفت: امیدوارم به فکر عاقبت خود باشیم و از چیزهایی که خداوند نهی کرده است دوری کنیم و معنای تقوا نیز همین است؛ تقوا ملکه راسخی در نفس انسان است که آدم را تربیت می کند و به واجبات وا می دارد و از محرمات بر حذر می دارد.
موسوی جزایری افزود: باید از مواریث علمی و فرهنگی حضرت فاطمه که برای ما به جای مانده است درس بگیریم. البته عمر حضرت وفا نکرد و در سن ۱۷ سالگی از بین ما شیعیان از دنیا رفت اما میراث عظیمی از جمله امام حسن(ع)، امام حسین (ع) و زینب (س) را برای ما به جای گذاشته است. حضرت فاطمه بزرگان دین را به گونه ای تربیت کرد که دین رسول الله (ص) و مواریث پیغمبر را ادامه دادند و آن‌ها پایه گذاران دین بودند.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین رسالت های خطبه فدکیه جلوگیری از بدعت ها است، گفت: خطبه فدکیه که از حضرت فاطمه (س) برای ما به جای مانده است همه چیز در خود دارد. علمدار این خطبه حضرت زهرا (س)  است و حضرت علی (ع) بنا به مصالحی در این خطبه نفر اول نبود و علم مبارزه به دست حضرت زهرا (س) بود.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.