گرودخاک تا کی ادامه دارد؟

 عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع  پدیده گرد و خاک از بعد از ظهر امروز در اهواز از تداوم این پدیده تا اواخر شب خبر داد.

کوروش بهادری اظهار کرد: با وزش باد جنوب شرقی با سرعت کمتر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت از ساعت ۱۴ شاهد پدیده گرد و خاک ناشی از کانون‌های گرد و غبار داخلی در اهواز هستیم.

وی تصریح کرد: در اطلاعیه ای که روزهای گذشته توسط هواشناسی صادر کردیم، نسبت به وقوع پدیده گرد و خاک در مناطق جنوبی و مرکزی استان در روزهای پنجشنبه و جمعه هشدار داده شد اما خوشبختانه بارش های جزئی امروز در مناطق جنوبی از جمله شهرهای آبادان، خرمشهر، هندیجان و شادگان این پدیده را تحت تاثیر قرار داد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: در حال حاضر وزش باد جنوب شرقی را داریم و این باد، کانون‌های داخلی را تحت تاثیر قرار داده است؛ از سوی دیگر فعال شدن کانون‌های داخلی گرد و غبار زمانی سبب بروز پدیده  گرد و خاک شدید خواهد شد که سرعت باد بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت باشد در صورتی که در حال حاضر سرعت باد جنوب شرقی کمتر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت است.

بهادری عنوان کرد: در حال حاضر پدیده گرد و خاک دید افقی در اهواز را به ۳ کیلومتر رسانده است. این پدیده پایدار نخواهد بود و نهایتا تا اواخر شب ممکن است با وزش باد جنوب شرقی با سرعت۳۰ تا ۳۵ کیلومتر بر ساعت دید افقی در اهواز به ۱۵۰۰ متر کاهش یابد. مجددا از صبح فردا نیز  این پدیده را برای ساعاتی در اهواز خواهیم داشت که شدت آن مانند امروز نخواهد بود.

وی بیان کرد: از روز یکشنبه هفته آینده با ورود یک سامانه قوی، شاهد بارش های خوبی به صورت متناوب تا اواخر هفته در بیشتر نقاط خوزستان و به ویژه مناطق جنوبی و شرقی خواهیم بود.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.