استاندار: کمترین رشد مالیاتی کشور به خوزستان اختصاص داده شده است

عصر جنوب – asrejonoob.ir: استاندار خوزستان گفت: برای کمک به بخش تولیدو بخش خصوصی خوزستان، کم ترین میزان رشد مالیاتی کشور در سال آینده به استان تعلق گرفته است.

غلامرضا شریعتی سه شنبه در شورای گفت و گو بخش خصوصی و دولت در سرسرای استانداری خوزستان که با حضور رئیس امور مالیاتی کشور برگزار شد بیان کرد: در بودجه ۹۶ رشد مالیاتی استان ۱٫۴ درصد تعیین شده است که کم ترین میزان رشد مالیاتی در کشور است.
در حال حاضر میزان مالیاتی که از تولید کنندگان و بخش خصوصی در خوزستان دریافت می شود ۹ درصد است.
وی گفت: پارسال ۳۲ هزار میلیارد ریال در آمد مالیاتی در استان ثبت شده است که این رقم برای امسال ۳۹ هزار میلیارد ریال پیش بینی شده است.
استاندار خوزستان افزود: یکی از راه های کسب درآمد دولت مالیات است و یکی از راه های کاهش وابستگی به درآمد نفت درآمد حاصل از بخش مالیات است.
شریعتی عنوان کرد: با افزایش هزینه جاری درآمد مالیاتی نیز افزایش می یابد و افزایش میزان مالیات می تواند به تولید کنندگان صدمه وارد کند.
استاندار خوزستان بیان کرد: در کل فشار به بخش تولید است و چند سالی است که دچار رکود هستیم البته امسال تا میزانی رشد داشته ایم.
در ادامه این نشست رئیس خانه کشاورزی استان خوزستان بیان کرد: پارسال رتبه دو کشور را در بحث درآمدی مالیات استان خوزستان کسب کرد و انتظار می رود از محل درآمد مالیاتی در استان خدمات بیشتری را برای شهروندان شاهد باشیم.
مسعود اسدی عنوان کرد: در بخش کشاورزی نیز فرآوری محصولات کشاورزی و یا صنعت تبدیل محصولات کشاورزی دریافت مالیات های سنگین تولید کنندگان را دچار آسیب کرده ا ست.
وی گفت: روندی که امور مالیاتی دارد در ابتدا به دولت و بعد به تولید کنندگان صدمه وارد می کند و در صورتی که بخش خصوصی امکان ادامه کار را نداشته باشد دولت دچار خسارت های زیادی خواهد شد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)