۴ طرح پتروشیمی در نوبت بهره‎برداری رسمی برای دهه فجر

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از قرار داشتن چهار طرح پتروشیمی در نوبت افتتاح رسمی برای ایام دهه فجر امسال خبرداد.

مرضیه شاهدایی در گفتگو با خبرنگار شانا اعلام کرد: این چهار طرح شامل مونو اتیلن گلیکول (MEG ) پتروشیمی مروارید، پتروشیمی انتخاب با تولید ٢۵٠ هزار تن پلی اتیلن، پتروشیمی تخت جمشید با تولید ۵٠ هزار تن پلی استایرن و همچنین فاز دوم پتروشیمی کاویان با ظرفیت تولید یک میلیون تن اتیلن می شود.

وی از طرح های دیگر صنعت پتروشیمی که قرار است تا پایان سال افتتاح شوند به فاز سوم اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس، فاز سوم و پلی اتیلن مجتمع پتروشیمی کردستان اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره روند مذاکره برای جذب سرمایه های خارجی در صنعت پتروشیمی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با سه شرکت سوجیتز ژاپن، توتال فرانسه و  شرکت انگلیسی-هلندی شل تفاهم نامه همکاری امضا کرده است.

شاهدایی تصریح کرد: امضای این تفاهم نامه های همکاری برای اجرای پروژه های پتروشیمی است اما پس از مشخص شدن شرح کار و برآورد اقتصادی و فنی که برای  هر پروژه حداقل یک سال و نیم زمان می برد، کار نهایی می شود.

وی همچنین از رایزنی با سه شرکت اروپایی برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: تلاش برای جذب سرمایه های خارجی همچنان ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران درباره راهبرد فعالیت مسئولیت‌های اجتماعی در صنعت پتروشیمی گفت: بخشی از شرکت‌های پتروشیمی خصوصی هستند اما همگی به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند هستند.

وی افزود: شورایی به نام شورای راهبردی در منطقه عسلویه و ماهشهر فعالیت دارد و در برخی مناطق که یک شرکت وجود دارد، کار مسئولیت اجتماعی به طور انفرادی ازسوی شرکت ها انجام می شود.

شاهدایی تصریح کرد: در شورای راهبردی یک شورای سیاست گذاری وجود دارد، بودجه ها تصویب می شود و طرح هایی را با هماهنگی فرمانداری ها و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تجمیع، بررسی و اولویت بندی می کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس آنچه تصویب شد، برای یک سال برنامه ریزی می شود که اجرای برخی از این طرح‌ها بلند مدت و برخی کوتاه مدت هستند اما در حقیقت همه آنچه تصویب شده است، برای منطقه هزینه می شود.

معاون وزیر نفت بیان کرد: غیراز این روند، شرکت های پتروشیمی هر یک داوطلب هستند که طرح هایی را در قالب ساخت مدرسه، درمانگاه، مسجد و کتابخانه اجرا کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: شرکت های پتروشیمی حتی در زمینه محیط زیست نیز مسئول هستند به طور مثال پذیرش هزینه آموزش های زیست محیطی از جمله آنها به شمار می رود.

وی افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به عنوان صنعت پیشتاز در انجام مسئولیت اجتماعی پیشتاز بود و پتروشیمی‌های خصوصی نیز با تاثیرپذیری، همین روند را ادامه دادند.

 

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.