بزرگترین مرکز تحقیقات بیماری های تنفسی کشور در خوزستان راه اندازی می شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون توسعه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: به منظور بررسی عوامل بیماری های تنفسی، بزرگترین مرکز تحقیقاتی بیماری های تنفسی کشور در خوزستان در اهواز راه اندازی می شود.

بهزاد شریف مخمل زاده یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش بدون اشاره به جزئیات راه اندازی این مرکز افزود: با راه اندازی این مرکز، خوزستان سومین استانی است که این مرکز تحقیقاتی بهره مند خواهد شد.
وی در ادامه اظهارکرد: درسال تحصیلی گذشته دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ۸۹۳ طرح تحقیقاتی را ارائه کرد که این رقم در سال تحصیلی جدید به یک هزار و ۶۰ مورد رسیده است. وی افزود: در ارائه مقالات چاپ شده نیز در سال تحصیلی گذشته یک هزار مقاله علمی ارائه شد که سال تحصیلی جدید به یک هزار و ۱۰۰ مقاله در نمایه های مختلف به چاپ رسیده که از این تعداد حدود ۶۵۰ مقاله در سایت های رسمی و معتبر بین المللی منتشر شده است.
مخمل زاده بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با ۲۷ مرکز تحقیقاتی قطعی و پنج مرکز تحقیقاتی اصولی و سه مرکز در حال ساخت در حوزه تولید علم فعالیت می کند.
وی همچنین گفت: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور در حال ساخت ساختمانی مجهز با عنوان « مرکز سلامت » است که تا پایان امسال به بهره بر داری می رسد که در آن طرح های تحقیقاتی ارائه خواهد شد.
معاون توسعه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اظهارکرد: دانشگاه علوم و فنون دریایی نیز با توجه به اینکه در حاشیه خلیج فارس قراردارد در زمینه منشا دریایی و بیولوژیک نیازهای پزشکی کار تحقیقاتی انجام می دهد.
وی ادامه داد: امسال مدیریت سلامت در این دانشگاه راه اندازی شده که زمینه را برای فن آوری های نوین آماده کرده و نتایج به صورت یک محصول یا نرم افزار به جامعه معرفی خواهد شد.
شریف مخمل زاده همچنین گفت:هزینه های ثبت اختراع در امسال طبق مصوبه، ۹۰درصد به عهده معاونت ریاست جمهوری و ۱۰ درصد به عهده دانشگاه قرار گرفته که باعث رشد و حمایت از مخترعان و نوآوران خوزستان است.
وی اظهار کرد: هم اکنون ۶ شرکت دانش بنیان در خوزستان داریم که تا پایان امسال به ۱۰ شرکت خواهد رسید. از جمله دستاوردهای این شرکت ها ثبت ۲ اختراع در سال ۹۳ و ۱۳ اختراع در سال ۹۴ و امسال به ۱۵ ثبت اختراع خواهد رسید.
وی همچنین از جمله برنامه های در نظر گرفته در این هفته را تجلیل از پژوهشگرن برتر فن آوری های برتر دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه، روز دانشگاه با درهای باز، نمایشگاه کتاب، سخنرانی های علمی در حوزه های بیماری های تنفسی، پزشکی، نانو فن آوری و محورهای اصلی تولید علم در کشور بیان کرد.
مخمل زاده با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، پژوهش ها باید در مقاوم کردن اقتصاد و حوزه های سیاسی و سلامت باشد افزود: هفته پژوهش امسال با شعار ‘ تقاضا محور ، تجاری سازی زیربنای اقتصاد مقاومتی’ نام گذاری شده است.
وی ادامه داد : عنوان روزهای هفته پژوهش با پژوهش و فن آوری در ایده های برتر، با پژوهش و فن آوری در صنعت، با پژوهش و فن آوری و دانشگاه کارآفرین و حامیان پژوهش در اقتدار ملی در حوزه دانشگاه و فنی اقدام و عمل نام گذاری شده است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.