استاندارخوزستان:درختان کنوکارپوس در اهواز از بین نمی روند

عصر جنوب: استاندار خوزستان گفت: درختان کنوکارپوس در اهواز از بین نخواهند رفت و تنها هرس می شوند زیرا با هرس کردن به موقع این درختان می توان جلوی ایجاد حساسیت از سوی این درختان را گرفت.

غلامرضا شریعتی شنبه در پنجمین همایش شهرداری های استان در محل تالار امام خامنه ای مجتمع فجر سپاه اهواز بیان کرد: درختان کنوکارپوس در کنار مشکلات تنفسی و حساسیتی که طبق بررسی های انجام گرفته ایجاد می کنند دارای مزیت هایی همچون ایجاد فضای سبز در شهر و زیبایی هایی هستند.
وی با اشاره به اینکه این گیاه دو بار در سال گل دهی دارد افزود: این گیاه در فصل پاییز گل دهی دارد که با گرده افشانی هایی که انجام می دهد بعد از بارش باران باعث ایجاد حساسیت و تنگی نفس می شود که با هرس کردن به موقع در این فصل می توان جلوی این مشکل را گرفت.
استاندار خوزستان با بیان اینکه اگر شهرداری در هنگام کاشت این گیاه مطالعات علمی داشت مشکلات تنفسی و حساسیت در سال های گذشته پیش نمی آمد عنوان کرد: امسال با هرس کردن به موقع درختان کنوکارپوس میزان مراجعه کنندگان تنگی نفس بعد از بارش باران بسیار کاهش یافت.
وی با بیان اینکه در پاییز امسال ۱۵۰ هزار درخت کنوکارپوس قبل از بارش باران در اهواز هرس شدند گفت: طبق آمار اعلام شده در ۲۴ ساعت اول بعد از بارش نخستین باران پاییزی پارسال دو هزار و ۸۰۰ نفر بر اثر تنگی نفس راهی بیمارستان شدند که این آمار امسال در این مدت زمانی به ۵۸۰ نفر کاهش یافت.
استاندار خوزستان با بیان اینکه هنوز گونه کنوکارپوس متهم اصلی ایجاد تنگی نفس بعد از نخستین بارش باران پاییزی در خوزستان نیست افزود: طبق بررسی های انجام گرفته اغلب بیمارانی که بعد از بارش اولین باران پاییزی به دلیل تنگی نفس راهی بیمارستان شدند به دلیل مواد پروتئینی است که از موجود زنده ای منتشر شده است که باعث ایجاد آلرژی می شود.
وی همچنین در ادامه همایش با اشاره به اهمیت توانمند کردن شهرداری ها دراستان بیان کرد: برای کارآمدی و توانمند کردن شهرداری ها از مدیریت علمی استفاده شود.
شریعتی عنوان کرد: تا زمانی که مدیریت علمی برای اداره امور شهری و شهرداری ها اعمال نشود شاهد توسعه و پیشرفت شهرها نخواهم بود.
استاندار خوزستان گفت: مدیر کل امور شهری، معاون عمرانی و شوراها برای به روز کردن و عملکرد هر چه بهتر شهرداری ها باید وارد عمل شوند.
وی افزود: مدیریت امور شهری استان باید به دنبال کلان نگری و نظارت بر تصدی نگری باشد تا شهرداری های به روز با عملکرد مناسب داشته باشیم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.