ایجاد ۳۵۰۰ شغل تا سال آینده در خوزستان

عصر جنوب – asrejonoob.ir: وزیر ارتباطات و فناوری گفت: با اجرایی شدن تفاهمنامه هایی که امروز در خوزستان منعقد شد، تا سال آینده سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در این استان ایجاد می شود.

محمود واعظی پیش از ظهر امروز پنج شنبه در حاشیه امضای ۱۸ تفاهم نامه همکاری بین وزارتخانه های کار، ارتباطات و استانداری خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:‌ یکی از اهداف مهم دولت یازدهم، ایجاد اشتغال در استان هاست و در این میان اغلب وزارتخانه ها به دنبال ایجاد شغل های جدید برای کاهش نرخ بیکاری در کشور هستند.

وی افزود: در همین زمینه وزارت ارتباطات و فناوری و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تلاش های بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در استان های مختلف انجام داده اند که در این خصوص ایجاد اشتغال در حوزه فناوری ارتباطات به خوبی از سوی دو وزارتخانه مورد توجه قرار گرفت.

واعظی بیان کرد: در حوزه ارتباطات در مدت اخیر فعالیت های خوبی برای تجهیز استان های مختلف کشور انجام شده است که در این میان می توان به افزایش ۵ برابر پهنای باند اینترنت در استان خوزستان در زمان دولت یازدهم اشاره کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اکنون اغلب شهرهای خوستان به نسل سوم و چهارم اینترنت مجهز شده اند و این امیدواری وجود دارد که روند اینترنت نسل های سوم و چهارم تا پایان دولت یازدهم در همه شهرهای استان خوزستان برقرار شود.

واعظی با بیان اینکه امروز با حضور در استان خوزستان و در حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۸ تفاهمنامه اشتغالزایی در استان خوزستان منعقد شد که نوید بخش توسعه مناسبی برای استان خوزستان هستند، اظهار کرد: خوشبختانه هم اکنون فضای بسیار خوبی در استان برای توسعه فناوری اطلاعات ایجاد شده که انتظار می رود به خوبی از این فرصت ها برای خدمت به مردم استان استفاده شود.

وی تاکید کرد: استاندار خوزستان در مدت دو ماه اخیر تلاش مناسبی برای اجرایی کردن این تفاهم نامه ها از خود نشان داد و به خوبی توانست آنها را به مرحله اجرایی شدن در استان برساند.

واعظی با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن این تفاهم نامه ها ۸۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، گفت: با اجرایی شدن این تفاهمنامه ها تا سال آینده حدود سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد می شود و بی شک در کنار آن فرصت های شغلی غیرمستقیمی نیز ایجاد می شود.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.