برگزاری گارگاه آموزشی مدیران فنی شرکت های حمل ونقل مسافر استان خوزستان در آستانه اربعین حسینی

عصر جنوب – asrejonoob.ir: به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان  گارگاه آموزشی مدیران فنی شرکت های حمل ونقل مسافر استان خوزستان در آستانه اربعین حسینی برگزار شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت :با توجه به پیش بینی افزایش استقبال زوار عتبات عالیات و افزایش تردد ها از مرزهای استان به عراق ،ارایه آموزش های لازم به مدیران فنی و اعمال نظارت های لازم می باشد

مسعود مصدقی اضافه کرد: کنترل سلامت فنی خودروهای عمومی قبل از سفر  ، آموزش کمک های اولیه و نحوه امدادرسانی صحیح به مجروحین و بیماران  در راهها توسط رانندگان اتوبوس ها و سایر ناوگان حمل و نقل عمومی ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان از مهمترین اهداف این کارگاه یک روزه بود.

وی افزود:در این کارگاه ضمن تشریح انواع نقایص فنی وسایل نقلیه و تجهیزاتی ایمنی که ضرورت دارد در وسایل نقلیه وجود داشته باشد به نقش انواع تخلفات در بروز یک تصادف اشاره شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در ادامه گفت :۱۷۱ تخلف حادثه ساز مشخص شده، که نقص فنی سیستم روشنایی،ترمز،صاف بودن لاستیک ها،عدم تنظیم فرمان ،خستگی و خواب آلودگی ،مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر و توهم زا-،سرعت غیرمجاز،سبقت غیر مجاز که این پنچ عامل از اصلی ترین  عامل های بوجود آمدن تصادفات جاده ای شناسایی شده است.

در پایان این کارگاه آموزشی برخی دستورالعمل ها مانند نحوه اجرای سامانه سپهتن(سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان عمومی) و دستورالعمل مدیران فنی تشریح گردید.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)