آیت الله حیدری: این​بار به آب کرخه دست​اندازی کرده​اند، چه دشمنی با مردم خوزستان دارند/ مگر مردم خوزستان چه گناهی کرده​اند؟

عصر جنوب – asrejonoob.ir: امام جمعه موقت اهواز با اشاره به انتقال آب کرخه علاوه بر آب‌های کارون و دز، گفت: انتقال آب از خوزستان ظلم به مردم استان است. دولت​های بعد از جنگ در غصب آب​های خوزستان مسابقه داده​اند و هر کدام تلاش می​کنند که بیشتر از آب خوزستان بردارند.

آیت​الله محسن حیدری در خطبه​های نماز جمعه این هفته ۳۰ مهرماه با بیان این​که در چنین روزهای بود که اسیران اهل بیت(ع) وارد شام شدند، گفت: حوادث بسیار تلخی در مسیر رخ داد و در کاخ یزید شاهد عملکرد و خطبه​های محکم امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) بوده ایم.

وی به بیان خطبه حضرت زینب(س) در کاخ یزید پرداخت و ادامه داد: حضرت زینب با منطق قرآن به او پاسخ می دهد که بدون آنکه احساس گناه کنی و می​گویی کاش آبا و اجداد من زنده بودند و من را برای کشتن حسین(ع) تشویق می کردند. آنگاه حضرت زینب(س) دست به دعا برمی​دارد که خدایا غضب خود را بر اینها نازل کن. به یزید گفت گمان نکن که پیروز شده​ای تو خودت را بدبخت کرده​ای و به زودی بر پیغمبر(ص) وارد می​شوی و جواب هتک حرمت عترت ایشان را چه می​دهی؟

حیدری با اشاره به شهادت مصطفی خمینی فرزند امام راحل گفت: مجالسی که به بهانه شهادت ایشان برگزار شد منتهی به ایجاد دوباره نهضت مبارزه با استکبار شد.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن گفت: آمارگیری برای توسعه کشور بسیار اهمیت دارد. روز سوم آبان روز تاسیس سازمان ملل متحد است؛ از سازمان ملل چیزی جز حمایت از ظالم و سرکوبی ملت​های دنیا ندیده​ایم. همین موضع ننگین سازمان ملل درباره حمله آل سعود به یمن یکی از این موارد است و ننگ بر آنها باد.

وی ادامه داد: چهارم آبان سالروز افشاگری امام راحل بر علیه کاپیتالاسیون بود. این قانون حق اعتراض را نسبت به جنایات آمریکا می گرفت. یکی از ابعاد فکری امام(ره) ضد شاهنشاهی همین نماد ضد استکباری است که امام(ره) در برابر آن قد علم کرد. ۲۵ آبان سالروز شهادت امام سجاد(ع) است.

حیدری با اشاره به این​که مقام معظم رهبری سیاست​های کلی انتخابات را ابلاغ فرمودند، عنوان کرد: این سیاست​ها در راستای ارتقا منتخبان، عدالت​محوری، افزایش آگاهی، پرهیز از بی​نظمی، افزایش ثبات، سلامت انتخابات، رای​دهی آگاهانه مردم، قانون​گرایی و شفاف​سازی منابع مالی و تبلیغاتی انتخابات و جلوگیری از نفوذ بیگانگان است. سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان بسیار مهم بود و از نظر ایشان توقف علمی ایران هدف اصلی دشمن است؛ بنابراین همه باید تلاش کنند که چرخ علمی کشور شتاب داشته باشد و نباید اجازه داد این شتاب کاهش یابد.

امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: رزمایش نیروی هوایی ارتش در ۲۶ مهر مهم بود.

وی با اشاره به این​که کاندیداهای انتخابات آمریکا با همه تلاش یکدیگر را تخریب می​کنند و افزود: این مایه بدبختی است که ملت آمریکا و دیگر ملت​ها خود را در برابر یکی از این دو فاسد قرار دهد.

 

حیدری با بیان این​که آزادسازی موصل در حال پیشروی است، گفت: ان شالله بسیج مردمی هرچه زودتر پیروزی را برای عراق به ارمغان بیاورد.

 

امام جمعه موقت اهواز با بیان این​که درباره انتقال آب از خوزستان اخبار ناراحت کننده​ای می​رسد، گفت: دولتمردان به انتقال آب کارون و دز اکتفا نمی​کنند و این​بار به آب کرخه دست​اندازی کرده​اند. چه دشمنی با مردم خوزستان دارند. مسئولان خوزستانی چرا نشسته​اند، نمایندگان خوزستان چرا فریاد نمی​زنند. این ظلم به مردم خوزستان است؛ خوزستان را به خاک سیاه می​خواهید بنشانید. مگر مردم خوزستان چه گناهی کرده​اند؟ مگر مردم خوزستان همان​هایی نیستند که هشت سال برابر صدام مقاومت کردند، زیرساخت​هایشان را از دست دادند، دچار عقب ماندگی شده​اند و این همه در فقر و بیکاری به سر می​برند.

وی تصریح کرد: طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری که مایه امید است با کم آبی به کجا می​انجامد. حداقل کاری که می​توانیم انجام دهیم آن است که ناراحتی خود را در این​جا ابراز کنیم. دولت​های بعد از جنگ؛ دولت سازندگی، اصلاحات و تدبیر و امید، مسابقه در غصب آب​های خوزستان داده​اند و هر کدام تلاش می​کنند که بیشتر از آب خوزستان بردارند به ویژه دولت فعلی. مردم خوزستان جواب این تعدی​ها را در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ خواهند داد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.