آغاز سرشماری میدانی نفوس و مسکن

عصر جنوب – asrejonoob.ir: رییس سازمان برنامه و بودجه خوزستان از ثبت‌نام ۳۷۸ هزار و ۱۲۴ خانوار استان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال ۹۵ امسال خبرداد.

امید حاجتی اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام اینترنتی نفوس و مسکن در استان تا ساعت ۸:۳۰ صبح فردا است و از فردا، ۲۸ مهرماه سرشماری و مراجعه حضوری همزمان با سراسر کشور در استان آغاز می‌شود.

وی افزود: بر اساس برآورد سال ۹۵، یک میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۷۵ خانوار در استان وجود دارد که با توجه به این میزان و حجم خانوارهای ثبت نام کرده، میزان مشارکت مردم استان در سرشماری اینترنتی ۲۶،۳۶ درصد است.

حاجتی تصریح کرد: شهرستان هویزه با مشارکت حدود ۶۶ درصدی بالاترین رقم مشارکت در بین شهرستان‌های استان را دارد و شهرستان‌های لالی با ۶۴٫۱۰ درصد، رامشیر ۴۵٫۱۳ درصد، خرمشهر ۴۱٫۸۱ درصد و شوش ۴۱٫۲۶ درصد در رده‌های بعدی مشارکت قرار دارند.

مدیر اجرای سرشماری نفوس و مسکن خوزستان با بیان این‌که درصد مشارکت در سرشماری اینترنتی در کل کشور ۳۲٫۵۵ درصد است، گفت: میزان مشارکت در شهرستان اهواز نیز به ۲۱٫۴۸ درصد رسیده است.

حاجتی اظهار کرد: سرشماری اینترنتی از تاریخ سوم مهرماه آغاز شد و مقرر بود تا ساعت ۲۴ امشب باشد که این تاریخ تا صبح فردا تمدید شده است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)