استان خوزستان رتبه چهارم جمعیت روستایی کشور را دارد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون بیمه ای و هماهنگی امور استان های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: استان خوزستان با جمعیت یک میلیون و۳۰۰ هزار نفر جامعه روستایی، رتبه چهارم جمعیت روستایی را در کل کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا محمد پوستین دوز روز سه شنبه در نشست شورای اداری خوزستان در اهواز بیان کرد: یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران موضوع توجه ویژه به روستاهای کشور بوده و هست و از مهمترین مباحث روستاها بحث تامین اجتماعی و افزایش رفاه اجتماعی است.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماموریت هایی را در جامعه روستایی انجام داد افزود: تصمیم گیران برای اینکه بتوانند به روستاییان که بخش مولد جامعه هستند، خدماتی را ارایه کنند صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را در سال ۱۳۸۴ تشکیل دادند و جمعیت هدف آن نزدیک به ۶میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار در سطح کشور بود.
پوستین دوز، با بیان اینکه این صندوق هم اکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جامعه هدف را زیر پوشش قرار داده اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی، خدماتی مانند بازنشستگی، ازکارافتادگی، و مستمری را ارایه می دهد.
وی گفت: تفاوت این صندوق با سایر صندوق ها دریافت حق بیمه ۱۵ درصد است که ۱۰ درصد را دولت متقبل می شود و پنج درصد را بیمه شدگان پرداخت می کنند.
معاون بیمه ای و هماهنگی امور استان های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر ادامه داد: ۲۰۰ هزار نفر از بیمه شدگان هیچ حق بیمه ای را پرداخت نمی کنند و سهم حق بیمه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز از بودجه دولت پرداخت می شود.
وی اظهار کرد: وقتی ما بیمه شدگان بیشتری داشته باشیم سرمایه بیشتری وارد استان شده و جلوی مهاجرت روستاییان گرفته می شود و از آن طرف نیز تولید تقویت می شود.
خوزستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری جمعیت روستایی است با ۳۲۸ هزار خانوار است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.