استاندار خوزستان مطرح کرد؛ اختصاص یک کانکس به دانش‌آموزانی که در طویله درس می‌خوانند

عصر جنوب – asrejonoob.ir: استاندار خوزستان به روستاهایی که دانش آموزان آن در طویله درس می‌خوانند اشاره کرد و گفت: یک کانکس به روستایی که دانش‌آموزان آن در طویله درس می خوانند اختصاص پیدا می‌کند.
غلامرضا شریعتی عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره ساخت پل هلایجان که بیش از ۷ سال طول کشده است، اظهار داشت: بنده ۳ ماه است که به عنوان استاندار خوزستان منصوب شده‌ام، از آن آقایانی که ۷ سال در راس کار بودند باید سئوال می‌کردید.

وی در ادامه همین مبحث افزود: بامدیر کل راه و شهرسازی درباره سپردن پل هلایجان به میراث فرهنگی صحبت داشته‌ام , خواهان تسریع کار شدم امیداوارم که تا پایان سال شاهد ۴ بانده شدن جاده ایذه به اهواز و نیز افتتاح پل هلایجان باشیم.

استاندار خوزستان در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا در حال حاضر که در قرن ۲۱ هستیم باید دانش آموزان برخی از روستاهای ایذه در طویله درس بخوانند و آیا نمی‌توانید کانکسی برای تحصیل دانش آموزان اختصاص دهید، تصریح کرد: برای بردن کانکس به این روستاها مشکلی نیست و باید هم اینطور بشود چرا که شان این دانش‌آموزان داشتن مدرسه است.

وی در ادامه همین مبحث افزود: همه مسئولان باید پاسخگو باشند و همه ما هم نیز باید بابت وجود چنین مدارسی از مردم عذرخواهی کنیم؛ پیگیر این مسئله خواهم بود البته رسانه‌ها نیز همانند گذشته این مسائل را دنبال کنند چرا که حق مردم ما داشتن مدرسه است.

شریعتی با اشاره به مدارس خشتی، گلی و کپری در سطح استان عنوان کرد: ما تصمیم گرفتیم که به امید خداوند تا پایان سال تحصیلی ۹۶ مدرسه خشتی، گلی و کپری در سطح استان نداشته باشیم و روی عهد خود نیز خواهیم بود. به شما قول خواهم داد که قطعا یک کانکس به آن روستایی که اشاره شد اختصاص خواهیم داد و همچنین برای ساخت یک مدرسه در روستای مورد نظر برنامه‌‎ریزی می‌کنیم.

وی با اشاره به جاده ایذه به دهدز افزود: به دلیل ندادن پول به پیمانکار روند پروژه کند شده بود که با پیگیری‌ها از طریق اسناد خزانه به منظور ادامه کار پروژه برای پیمانکار اعتباراتی واریز شد و از خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک خواستیم بازدیدی از پروژه با هدف طی شدن کار پس از واریز پول داشته باشد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.