سهم ارزش افزوده شهرداریهای کم کار کاهش می یابد/ استاندار: شهرداری بنگاه کاریابی نیست

عصر جنوب – asrejonoob.ir: استاندار خوزستان با بیان اینکه سهم شهرداری های کم کار از اعتبارات ارزش افزوده کاهش می یابد گفت: ۴۰ درصد اعتبارات ارزش افزوده شهرداری های استان باید در زمینه عمران شهری و محیط زیست هزینه شود.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در کارگروه مدیریت پسماند استان خوزستان در سالن جلسات استانداری، اظهار کرد: شهرداری ها حداکثر می توانند ۶۰ درصد اعتبارات ارزش افزوده خود را صرف امور جاری کنند و مابقی باید صرف طرح های عمرانی و محیط زیستی از قبیل مدیریت پسماندهای شهری شود.
وی با تاکید بر ارزیابی و گزارش گیری از روند فعالیت های شهرداران اظهار کرد:در صورت عملی نشدن این تعهدات، اعتبارات ارزش افزوده را به شهرداری های فعال اختصاص می دهیم.
شریعتی با انتقاد از عملکرد شهرداری های استان خوزستان، گفت:شهرداری ها بنگاه های کاریابی نیستند و رویکرد مدیریت شهری در استان باید تغییر کند و متحول شود.
به گفته وی، شهرداری های کوچک استان اصفهان اکنون برای تامین اعتبار طرح های فاضلاب یا عمرانی شهرهای خود پیشقدم شده اند، در حالی که شهرداری های خوزستان هنوز در پرداخت حقوق کارمندان خود ناتوان مانده اند.
وی تصریح کرد: شهروندان همیشه با بدبینی به نهادهای عمومی همچون شهرداری ها عوارض پرداخت می کنند زیرا عملی نشدن وظایف شهرداری ها و ارتقاء نیافتن کیفیت خدمات رسانی باعث سلب اعتماد مردم شده است.
شریعتی در ادامه با تاکید بر سرعت بخشی در طرح ساماندهی زباله های عفونی مطب ها و کلینیک ها در خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه پزشکان از تمکن مالی خوبی برخوردارند پسندیده نیست که در زمینه جمع آوری پسماندهای مطب ها به آنها یارانه داده شود، البته شهرداری برای جمع آوری و دفع پسماندهای عفونی باید قیمت تمام شده واقعی را از پزشکان مطالبه کند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)