استاندار: ۲۸ مدرسه در مناطق محروم خوزستان احداث می شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: استاندار خوزستان از جذب منابع مالی ملی و استانی برای احداث و ساخت ۲۸ مدرسه ابتدایی در شهرستان های اهواز، کارون و باوی خبر داد.

غلامرضا شریعتی با اشاره به برگزاری نشستی با معاون وزارت آموزش و پرورش در حضور مدیرکل آموزش و پروش خوزستان  و مدیرکل نوسازی مدارس استان اظهار کرد: با انعقاد اولین تفاهم نامه بین استانداری خوزستان و وزارت آموزش و پرورش، مبلغ ۱۲ میلیارد تومان از منابع  ملی و ۱۲ میلیارد از منابع استانی برای احداث ۲۸ مدرسه شش کلاسه در مناطق محروم و حاشیه شهرستان های اهواز، کارون و باوی اختصاص داده شد.

شریعتی با تاکید بر اهتمام استانداری خوزستان برای رفع مشکلات آموزشی استان افزود: پس از آن که مقرر شد روزهای پنجشنبه، جلساتی برای پیگیری مشکلات آموزشی و پرورشی شهرستان در استانداری برگزار شود، در اولین جلسه مسائل شهرستان های لالی و حمیدیه بررسی شد. بررسی ها نشان داد که شهرستان لالی نیاز به یک مدرسه در مرکز شهر دارد که مجوز احداث آن را نیز گرفتیم.

وی تاکید کرد: هدف اصلی ما در حوزه آموزش و پرورش، بهبود شاخص های آموزش و پرورش در همه مناطق است و شهرستان هایی که ارتقای رتبه داشته باشند مورد حمایت قرار می گیرند. همچنین، شهرستان هایی که مشکلاتی دارند، برای رفع مشکلات آنها کوشش و پی گیری می شود.

در این نشست نخستین تفاهم نامه عمرانی بین استانداری خوزستان و وزارت آموزش و پرورش با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، استاندار خوزستان، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی مدارس  برای احداث فضاهای آموزشی منعقد شد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.