وزارت بهداشت علت فوت همزمان ۴ بیمار دیالیزی را اعلام کرد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، جزئیات علت فوت همزمان ۴ بیمار دیالیزی در یکی از بیمارستان های اهواز را تشریح کرد.

به گزارش مهر، دکتر محمد حسین میردهقان که در راس تیمی از وزارت بهداشت به منظور بررسی فوت ۴ بیمار در بیمارستان سینای اهواز به این شهر اعزام شده است، علت فوت این بیماران را عفونت گوارشی و بیماری زمینه ای پیشرفته اعلام کرد.

وی گفت: پرونده های بیماران فوتی و بستری توسط تیم همراه مورد بررسی قرار گرفت و طی بررسی پرونده ها و جلسات کارشناسی ویژه با نمایندگان مجلس، پزشکان و کادر درمان که تا ساعت ۴ بامداد روز گذشته به طول انجامید، بررسی های اولیه نشان داد انتقال عفونت مربوط به دستگاه ها و روند دیالیز نبود و مربوط به عفونت گوارشی و بیماریهای زمینه ای قبلی است.

میردهقان با بیان اینکه دو آزمایشگاه در اهواز و تهران، علت عفونت منجر به فوت ۴ تن از هموطنانمان در بیمارستان سینا را بررسی کرده اند، افزود: عفونت گوارشی در افراد با وضعیت ایمنی مناسب و سلامت عمومی مساعد منجر به مرگ نخواهد شد اما با توجه به اینکه متاسفانه این ۴ تن از بیماری زمینه ای پیشرفته و نقص ایمنی جدی و بسیار شدید رنج می بردند، این عوامل زمینه ای منجر به فوت ناشی از ابتلا به عفونت گوارشی و اسهال عفونی شده است.

وی گفت: یکی از این بیماران فوت شده مبتلا به سرطان پیشرفته کلیه، یکی دیگر مبتلا به نارسایی پیشرفته کبدی (سیروز کبدی) و ۲ تن دیگر از فوت شدگان به نارسایی پیشرفته قلبی مبتلا بوده اند. این در حالیست که ۴ تن دیگر از مبتلایان به این عفونت گوارشی در بیمارستان بستری بوده و حال عمومی مناسبی دارند.

میردهقان تاکید کرد: با توجه به اینکه بیماران زیادی قبل و بعد از بیماران فوت شده در این بخش بستری بودند و مشکلی ندارند، منشا عفونت گوارشی که احتمال می رود مربوط به خارج از بیمارستان باشد، در دست بررسی است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.