استاندار خوزستان: تکذیب آمارها و مطالعات علمی راه‌حلی به دنبال نخواهد داشت

عصر جنوب – asrejonoob.ir: استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم استفاده از مطالعات علمی در بررسی آسیب‌های اجتماعی، گفت: تکذیب آمارها و مطالعات علمی راه‌حلی به دنبال نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد مدیریت فرهنگی و اجتماعی آسیب‌های اجتماعی که امروز (۲ مردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به لزوم توجه مطالعات علمی در بررسی آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: جای خرسندی است که در بررسی آسیب‌های اجتماعی، مطالعات علمی مورد قبول قرار گیرند و بر اساس این تحقیقات در خصوص راهکارها تصمیم گرفته شود؛ تکذیب آمارها و مطالعات علمی راه‌حلی به دنبال نخواهد داشت.

وی افزود: تمام مطالعات و بررسی‌ها با هدف شناخت انجام می‌شود تا شناخت درست و صحیحی پیدا شود و آسیب‌ها و میزان تهدید آن‌ها در جامعه شناسایی شود. می‌توان برنامه‌ای علمی برای مقابله با این آسیب‌ها تدوین کرد.

استاندار خوزستان با بیان این‌که برنامه‌ریزی باید دارای انعطاف باشد، تصریح کرد: برخی از آسیب‌های اجتماعی به دلیل تغییر نوع نگاه و نگرش افراد پدید می‌آید، در برنامه‌ریزی‌ها باید این تغییرات لحاظ شود و برنامه‌هایی که تدوین می‌شود انعطاف‌پذیر باشد. زمانی که اسلام آمد بسیاری از موارد موجود در دوره جاهلیت را قبول کرد و برخی را نیز اصلاح کرد، بنابراین برخی تغییرات در جامعه امروزی را باید پذیرفت.

شریعتی ادامه داد: نباید در برابر تغییرات جدید در جامعه مقاومت بسیاری داشت و نباید مقابل نسل جدید ایستادگی کرد؛ آن موارد که قابل پذیرش و قابل تحمل است را باید پذیرفت.

وی با تاکید بر لزوم توجه دستگاه‌ها به موضوع آسیب‌های اجتماعی گفت: در جلسات باید به صورت محتوایی و نه کلیشه‌ای بحث و بررسی کرد. زمانی که رهبر انقلاب به عنوان عالی‌ترین مقام نظام شخصا به موضوع آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا می‌کند باید تمام دستگاه‌ها این موضوع را با جدیت دنبال کنند و آن را به عنوان یک مساله جدی بشمارند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: آسیب‌های اجتماعی از سویی هیج متولی‌ ندارند و از سوی دیگر هزار متولی دارند.؛ اگر فرهنگ‌سازی درستی انجام شود، بسیاری از مشکلاتی که بر اثر آسیب‌های اجتماعی رخ می‌دهد، را شاهد نخواهیم بود. باید با برنامه‌ریزی صحیح، تصمیم‌گیری شود و نتایج نیز مشخص باشد.

شریعتی با بیان این‌که باید به گزارش‌های علمی در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی توجه کرد، اظهار کرد: جامعه هدفی که بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرا دارند باید در اولویت برنامه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)