مدیرکل آموزش و پرورش: خوزستان با کمبود ۷ هزار معلم مواجه است/ منتظر دریافت مجوز استخدام هستیم

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه این استان با کمبود ۷ هزار معلم مواجه است، گفت: منتظر دریافت مجوز استخدام با همکاری نمایندگان خوزستان در مجلس هستیم.

ظهر امروز محمد تقی‌زاده در نشست با چندین نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر استان خوزستان با کمبود ۷ هزار معلم روبه‌رو بوده و منتظر ردیف استخدامی برای جذب آنها است.

وی از نمایندگان استان درخواست کرد تا پیگیر چالش‌ها و مشکلات آموزش و پرورش به‌ویژه جذب منابع مالی و گرفتن ردیف استخدامی باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: نهایت تلاش آموزش و پرورش این است تا منابع انسانی در استان حفظ شوند و ۷ هزار نیروی درخواست‌کننده انتقال برون استانی از خوزستان خارج نشوند.

تقی‌زاده در این نشست ضمن طرح مسائل و مشکلات آموزش و پرورش و رایزنی با نمایندگان مردم برای ارائه راه‌کارهای خروج از آسیب‌های موجود، بر اهمیت برنامه‌ریزی تأکید کرد و گفت: برنامه توسعه آموزش و پرورش وارد سومین سال خود شده است و ارزیابی فعالیت‌ها بر اساس شاخص‌های اعلام شده نشان از پیشرفت در اولویت‌هایی مثل توسعه پیش دبستانی و انسداد مبادی بی‌سوادی دارد.

وی با اشاره به توسعه کمی و کیفی مدارس استعدادهای درخشان به‌عنوان یکی از اولویت‌های مدارس استان توضیح داد: کسب رتبه نخست کشوری آموزشگاه فرزانگان اهواز نشان داد آموزش و پرورش در شناسایی و هدایت استعدادهای برتر و ارتقای رتبه علمی استان موفق عمل کرده است.

تقی‌زاده در پایان خاطر‌نشان کرد: نمایندگان مجلس و همه دستگاه‌های اجرایی باید به‌منظور ارتقای کمی و کیفی آموزش و پرورش استان با بخش آموزش استان تعامل و همکاری داشته باشند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.