نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت»، به منظور ارج نهادن به تلاش های اصحاب رسانه های جمعی استان خبر داد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده با اشاره به نقش مهم رسانه ها در ایجاد تعامل بین فرهنگیان، دانش آموزان ،شهروندان و خانواده بزرگ آموزش و پرورش افزود: آیین تجلیل از پیشکسوتان، فعالان و برگزیدگان رسانه ها در حوزه آموزش و پرورش به مناسبت روز خبرنگار در نیمه دوم مردادماه سال ۹۵ برگزار می شود.
تقی زاده تعامل رسانه ها با اداره کل و مسئولان آموزش و پرورش در ۴۰ منطقه آموزشی استان را مهم دانست و گفت:  شناسایی خبرنگاران فعال و خلاق در حوزه تعلیم و تربیت، توجه بیشتر به نقش رسانه ها در پیشبرد اهداف توسعه آموزشی، ایجاد زمینه برای تبادل نظر و تجربه بین رسانه ها و تقویت روحیه و انگیزه اصحاب رسانه برای مشارکت بیشتر در برنامه توسعه آموزشی  از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی توضیح داد: رسانه ها با اطلاع رسانی هوشمندانه و به موقعِ فعالیت های آموزش و پرورش، ضمن ایجاد همگرایی بین مسئولان و مردم، موجب تقویت اعتماد عمومی می شوند و جا دارد که با ارج نهادن به تلاش و کوشش فعالان رسانه ای، این سرمایه های انسانی ارزشمند را پاس بداریم  و همچنین با تکریم پیشکسوتان رسانه ای فعال در حوزه ی آموزش و پرورش که سالها در این عرصه خدمت کرده اند، موجبات تقویت جریان کوشش های پیشین را فراهم آوریم.
وی در ادامه اظهار کرد: ستاد جشنواره در اداره کل تشکیل شده و فعالیت خود را در سه بخش «تکریم پیشکسوتان»، «رسانه های فعال» و «بخش مسابقه» آغاز کرده است. خبرگزاری ها، مطبوعات و  سایت های خبری می توانند تا دهم مردادماه آثار خود در سال تحصیلی ۹۵-۹۴  را در پنج قالب خبر، گزارش خبری، گزارش موضوعی ، مصاحبه و عکس به دبیرخانه جشنواره مستقر در اداره کل آموزش و پرورش خوزستان تحویل دهند.
دبیر اجرایی جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت»  نیز  در مورد جزییات و چگونگی اجرای این جشنواره گفت: ستاد این جشنواره و دبیرخانه آن  شامل سه کمیته «اجرایی»، «علمی و بررسی آثار» و «پشتیبانی و تبلیغ»  در اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش تشکیل شده است.
سعید رضوانی افزود: «کمیته اجرایی» و کمیته «پشتیبانی و تبلیغ»، وظیفه اعلام فراخوان به سراسر استان برای ارسال آثار، هماهنگی و نظارت برای اجرای هر چه بهتر مراسم جشنواره، تدوین برنامه افتتاحیه و اختتامیه، دعوت از رسانه ها و پیشکسوتان و تهیه لوح سپاس، تندیس و جوایز برای برگزیدگان و خبرنگاران را برعهده دارند.
وی در پایان گفت: کمیته علمی نیز  با ماموریت بررسی کمی و کیفی، و ارزیابی آثار منتشره در سال تحصیلی ۹۵-۹۴، وظیفه  جمع آوری آثار ارسالی از سوی رسانه ها، تهیه فرم داوری و ارسال آن به هیات داوران را برعهده دارد.
لازم به ذکر است که آثار بخش مسابقه توسط اساتید دانشکده خبر اهواز مورد ارزیابی قرار می گیرند.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.