«خبیر» معاون استاندار: در دولت پیشین شاهد تاراج بیت المال در سطح ملی و خوزستان بودیم

عصر جنوب – asrejonoob.ir: فرج الله خبیر گفت: در دولت پیشین نیز شاهد تاراج بیت المال در سطح ملی و خوزستان بودیم.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: مطرح کردن بحث حقوق های نامتعارف اگر چه با اهداف خیرخواهانه نیست اما مانع این نمی شود که دولت بر اصلاح برخی رویه های نامناسب اقدام نکند.
فرج اله خبیر با بیان اینکه دولت بر اصلاح برخی رویه های نامناسب در نحوه محاسبه حقوق و مزایا برای برخی مدیران اقدام کرده است، اظهار کرد: دولت اقدامات خود را هم در جهت اصلاح رویه و شیوه ها در سطوح مدیریتی، و هم برخورد با کسانی که به ناحق برداشت هایی از اموال دولتی و بیت المال داشتند، شروع کرده است.
وی گفت: البته رئیس جمهوری باید در سطح کلان کشور، در قبال هر موضوعی که احساسات مردم را جریحه دار می کند و حیثیت مدایران دولتی را زیرسوال ببرد، باید عکس العمل نشان دهد. معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ادامه داد: دولت عزم جدی در برخورد با این ناهنجاری ها و مشکلات را دارد و تکلیفی برای همه دستگاه ها در سطوح مختلف تعیین کرده که برنامه های خود را در این جهت تنظیم کنند.
وی اضافه کرد: این اقدام سازنده است و امیدواریم مجلس شورای اسلامی و دولت و مجموعه های مربوط به بخش های عمومی نسبت به اصلاح این رویه ها اقدام کنند.
خبیر، با بیان اینکه این بحث تنها شامل بنگاه های دولتی نیست، خاطرنشان کرد: بسیاری از بنگاه هایی که به نهادهای مختلف حکومتی از جمله شهرداری ها و بنگاه های بزرگ اقتصادی وابسته هستند نیز باید این رویه را اصلاح و در پرداخت پاداش و حقوق مدیران تجدیدنظر کنند.
وی ادامه داد: در استان خوزستان در سطح دستگاه های دولتی حقوق مدیران کاملا مشخص است و همه چیز در کنترل نهادهای نظارتی قرار دارد و حقوق و مزایای مدیران در سطوح مختلف کنترل می شود.
وی افزود: خوشبختانه در خوزستان این موارد را نداریم و تنها در بخش اقتصادی وابسته به برخی وزارتخانه ها از جمله وزارت نفت و بنگاه های اقتصادی بزرگ باید به این بحث رسیدگی شود. معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: افرادی در جبهه مخالف دولت با اهداف سوء این بحث را دنبال، و از این جو سوءاستفاده کرده و سعی در بهره برداری لازم در جهت اهداف خود می کنند.
خبیر اضافه کرد: در سال آخر دولت و انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، برخی گروه های سیاسی اقداماتی برای اینکه شرایط را به نفع خود درآورند، اقدام به ارائه تحلیل های مختلف در رسانه ها می کنند تا به تخریب دولت دست بزنند که عمل ناصوابی است.
وی گفت: البته دولت در این قضیه شانه خالی نکرده و پذیرفته که اصلاحات لازم را در روند امور به عمل آورد. خبیر یادآور شد: بحث حقوق های نامتعارف تنها مربوط به دولت تدبیر و امید نیست و مسبوق به سابقه است اما برخی می خواهند با برداشت های خاصی که از این قضیه می کنند، بین مردم و دولت جدایی ایجاد کنند.
وی گفت: در دولت پیشین نیز شاهد تاراج بیت المال در سطح ملی و خوزستان بودیم که واگذاری سهام فولاد خوزستان و محل سرمایه گذاری آن و یا اختلاس سه هزار میلیاردی که بخشی از آن به خوزستان مربوط بود، از این نمونه است.
وی تاکید کرد: افرادی که به این بحث و جریانات برای تخریب دولت دامن می زنند ببینند که خودشان چه دامن آلوده ای دارند.
منبع : ایرنا
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.