دانش آموزان بی بضاعت عشایری خوزستان از پرداخت پول کتاب معاف شدند

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان اعلام کرد: دانش آموزان بی بضاعت عشایر خوزستان نیازی به پرداخت پول کتاب ندارند.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش عشایر خوزستان، حمید قنبری با اشاره به کمک ۱۳۵ میلیون ریالی آموزش و پرورش به دانش آموزان عشایری افزود: با توجه به اینکه درصد قابل توجهی از دانش آموزان عشایری استطاعت مالی ندارند و همچنین وجود کودکان بی سرپرست و یتیم در مناطق ۱۴ گانه عشایر این میزان اعتبار مبلغ بالایی محسوب نمی شود.بنابراین ، این مدیریت همچنان پیگیر تامین اعتبار بیشتر برای پوشش حداکثری دانش آموزان است.
قنبری با اشاره به وجود ۱۴ هزار دانش آموز در مدارس عشایری افزود: تامین هزینه کتاب های درسی  دانش آموزان بی بضاعت که در دوره های مختلف تحصیلی بین ۲۲ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان متغیر است، بر اساس اولویت انجام می شود. به طور مثال، بالاترین جمعیت دانش آموزی عشایری  در خوزستان و کشور به تعداد بیش از چهار هزار و ۳۰۰ نفر دانش آموز در  منطقه محروم اندیکا تحصیل می کنند.
وی در ادامه گفت : علاوه بر بحث کتاب ، تهیه پوشاک فرم نیز مورد توجه آموزش و پرورش عشایر است که به ابتکار انجمن اولیا و مربیان اداره کل ۵۰ درصد دانش آموزان از لباس فرم برخوردار شدند و سال تحصیلی جدید نیز این موضوع در دست پیگیری است تا تعداد بیشتری از دانش آموزان محروم عشایری مانند دانش آموزان شهری از پوشاک مناسب و لباس فرم برخوردار شوند.
گفتنی است ، تعداد یک هزار و ۱۰۰ معلم در مناطق آموزش و پرورش عشایر خدمت می کنند که از این تعداد ۷۰۰ نفر نیروی ابتدایی آموزگار ابتدایی هستند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.