خوزستان سوزان تر می شود/ گردوغبار همراه با گرما بازگشت

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرکل هواشناسی خوزستان از ادامه روند افزایش دمای هوا خبر داد و گفت: دمای هوا فردا به ۵۱ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

کورش بهادری اظهار کرد: خوزستان در روزهای آینده گرم‌تر خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که فردا، دمای هوا در جنوب و مرکز استان به ۵۱ درجه سانتی‌گراد برسد.

وی افزود: دمای هوا در روز گذشته در شوش، شوشتر، اهواز، آبادان، امیدیه و  آغاجاری به ۴۹ درجه سانتی‌گراد رسید. انتظار می‌رود این روند ادامه داشته و فردا و پس‌فردا دمای هوا در این مناطق افزایش یابد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب در روزهای پیش‌رو گفت:به دلیل افزایش دما در روزهای آینده به شهروندان توصیه می‌شود در استفاده از حامل‌های انرژی، آب شرب و آب مصرفی صرفه‌جویی را رعایت کنند. امسال بارش‌ها با تاخیر آغاز خواهد شد و بنابراین حفاظت از منابع آب و صرفه‌جویی در مصرف بسیار مورد تاکید است.

بهادری با اشاره به احتمال بروز گرد و غبار  عنوان کرد: به دلیل وزش باد، گردوغبار در برخی مناطق استان از جمله آبادان، بستان، سوسنگرد و بخشی از اهواز در بعد از ظهر امروز پیش‌بینی می‌شود. این گرد و غبار می‌تواند از کانون‌های داخلی استان و همچنین از کشور عراق منشا بگیرد. در همین راستا میزان دید افقی در آبادان امروز به ۱۵۰۰ متر رسیده است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)