با رای همه اعضای هیات دولت؛ غلامرضا شریعتی به عنوان استاندار جدید خوزستان انتخاب شد + رزومه و دفاعیات شریعتی در جلسه دولت

عصر جنوب: دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان شد +دفاعیات دکتر شریعتی در هیات دولت
دکتر شریعتی : مشکلات خوزستان را فقط مشکلات خوزستان نبینند. دولت به خوزستان ماند قلب خودش نگاه کند. مهم اجرای برنامه های دولت است.شریعتی اولین استانداری است که همه أعضای هیات دولت به او رای مثبت دادند.
دکتر غلامرضا شریعتی به عنوان استاندار خوزستان به هیات دولت منصوب شد.

بخشی از سوابق مدیریتی دکتر غلامرضا شریعتی استاندارمنتخب خوزستان بدین شرح است؛

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان شادگان،مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر،قائم مقام و معاونت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور ،عضو هیات تخلفات اداری دانشگاه ،مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری خوزستان،سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خوزستان،رییس ستاد انتخابات دوره هفتم مجلس شورای اسلامی،رییس ستاد انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری،سرپرست استانداری خوزستان در مقاطع مختلف در غیاب استاندار و عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

بخشی از دفاعیات دکتر غلامرضا شریعتی در هیات دولت: برای من استانداری فی نفسه مهم نیست مهم اینست که همه به خوزستان نگاه ملی داشته باشند. مشکلات خوزستان را فقط مشکلات خوزستان نبینند. دولت به خوزستان ماند قلب خودش نگاه کند. مهم اجرای برنامه های دولت است.

دکتر غلامرضا شریعتی بهبود شرایط اجتماعی و سیاسی، نگاه فرصت محور (و نه امنیتی) در موضوع اقوام و تاکید بر بخش خدمات و رونق گردشگری و افزایش کیفیت زندگی شهروندان با کاهش آلودگی هوا و همچنین تقویت تعامل نخبگان سیاسی و اجتماعی از جمله برنامه های خود اعلام کرد.

شریعتی در پاسخ به وزیر نیرو: در بحث انتقال آب اتفاقا بحث ما این است که کارون چون سرمایه ملی است باید حفظ شود. کارشناسان زبده کشور و محیط زیست با طرح های انتقال آب بین حوزه ای مخالفند

تصمیم امروز هیئت دولت از آن جهت حائز اهمیت است که پس از حدود یک ماه و نیم تاخیر در انتصاب استاندار، بالاخره دولت تصمیم گرفت به بلاتکلیفی موجود پایان بدهد و استاندار جدید را منصوب کند. به گزارش تابناک خوزستان، تردیدی نیست که انتصاب مدیریت عالی جدید استان، فصل تازه ای از فعالیت خوزستان در مسیر توسعه خواهد بود و با انتصاب استاندار جدید، اینک این وظیفه همه نخبگان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که دست در دست هم برای توسعه خوزستان تلاش کنند.

تصمیم دولت به انتصاب استاندار بومی فصل تازه ای از حضور نخبگان استان در عرصه مدیریت عالی را رقم خواهد زد و به نظر می رسد همه طیفه ها و گروهها صرف نظر از اینکه استاندار جدید چه کسی است می بایست اختلاف نظرهای گذشته را کنار گذشته و تیم جدید مدیریت استان را یاری کنند.

خوزستان امروز دردهای بیشماری دارد و لازم است تا حاشیه سازی ها به پایان برسد و همه دست استاندار جدید را بگیرند و به او کمک کنند و البته استاندار جدید خوزستان نیز دست یاری و مشارکت را به سوی همه گروهها و نخبگان اجتماعی وسیاسی و اقتصادی دراز کند بویژه آنکه رفع مشکلات خوزستان در گرو ایجاد فضای امن و آرامش سیاسی و اجتماعی برای جذب سرمایه گذاران و بهره مندی از شرایط مناسب پس از اجرایی شدن برجام است.

امیدواریم با انتصاب دکتر شریعتی ؛ خوزستان در سال چهارم دولت تدبیر و امید شاهد آغاز دوره ای جدید از اجماعی و همگرایی و هم افزایی همه نخبگان و طیفه ها و گروهها و جریانات باشد. تصمیم دولت تدبیر و امید به انتصاب استاندار بومی بی تردید امیدواری و نشاط سیاسی در خوزستان را نیز افزایش می دهد و همه خوزستانی ها باور خواهند کرد که نیروهای نخبه و ارزنده این استان در صورت وجود فضای همگرایی و همدلی، می توانند اداره این استان مهم و استراتژیک را با دلسوزی تمام بعهده بگیرند.