احتمال آبگرفتگی مناطق مجاور کارون در اهواز/ سرعت باد به ۵۰ کیلومتر در ساعت رسید/ افزایش بارش ها از امشب

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرکل هواشناسی خوزستان از احتمال آبگرفتگی مناطق مجاور رودخانه کارون در مسیر شهر اهواز در پی بارندگی‌های امروز و امشب خبر داد.

کوروش بهادری اظهار کرد: انتظار می‌رود بارش‌هایی که اکنون در برخی از شهرهای استان با شدت آغاز شده تا امشب به اوج خود برسد.

وی افزود: هم اکنون در دهدز بارندگی شدید همراه با رگبار و رعد و برق و در بهبهان نیز بارندگی شدید همراه با باد شدید با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت را شاهد هستیم.

بهادری ادامه داد: همچنین در حال حاضر رامهرمز، آغاجاری، امیدیه، ایذه و مسجدسلیمان بارندگی شدید همراه با باد شدید را شاهد هستند.

وی گفت: در بقیه نقاط استان خوزستان بارندگی با شدت از بعدازظهر امروز آغاز خواهد شد و سراسر استان را در بر خواهد گرفت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان عنوان کرد: بیشترین شدت بارش را امشب از ساعت ۲۱ تا حدود ساعت ۲ بامداد در سراسر استان خواهیم داشت. میزان بارندگی‌ها در سطح استان متفاوت خواهد بود ولی مناطق شمالی و شرقی خوزستان بیشترین میزان بارندگی را امشب خواهند داشت.

وی با اشاره پیش‌بینی وقوع سیل و آبگرفتگی و طوفان در شهرهای خوزستان تصریح کرد: از آنجا که دریاچه پشت سد دز پر شده است، به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی، دریچه های سد را باز کرده‌اند و اکنون حجم روان آب را در رودخانه کارون در مسیر شهر اهواز شاهد هستیم.

وی گفت: از آنجا که بستر رودخانه کارون در شهر اهواز ظرفیت دبی خروجی آب بازشده از پشت سد دز را ندارد، ممکن است بخشی از مناطق اطراف رودخانه کارون در شهر اهواز را آب بگیرد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)