هواشناسی خوزستان: بارش ها تا جمعه ادامه دارد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از پیش‌بینی بارش تا میزان ۱۰۰ میلی‌متر طی روزهای آینده در سطح استان خبر داد.

هاشم بالدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در بارندگی‌های شبانه‌روز گذشته بیشترین میزان بارندگی در باغملک با ۵۰ میلی متر، ایذه ۳۵ میلی‌متر و دهدز با ۳۰ میلی متر تا ۷:۳۰ دقیقه صبح امروز گزارش شده است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود شدت بارندگی امروز و فردا در استان افزایش یابد و پیش‌بینی شده که میزان بارندگی در اهواز از ۶ میلی‌متر در شب گذشته به ۶۰ میلی‌متر طی امروز و فردا برسد. مدیریت بحران استان بر اساس این پیش‌بینی‌ها، تمهیدات ویژه‌ای جهت جلوگیری از وقوع حوادث از جمله تعطیلی مدارس دیده است.

بالدی افزود: امروز در بخش رودخانه‌ها نیز حداکثر بارندگی را در حوضه رودخانه‌های کرخه و دز خواهیم داشت و همچنین فردا این افزایش میزان بارندگی به حوضه رودخانه‌های کارون و مارون متمایل می‌شود.

وی گفت: برای روزهای آینده نیز بیشترین بارندگی‌ها در نوار شمالی و شرقی استان خوزستان با میزان بارندگی ۱۰۰ میلی‌متر پیش‌بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان عنوان کرد: با هماهنگی‌های مدیریت بحران خوزستان با مسئولان استان‌های همجوار و اداره‌کل امور عشایر استان، توصیه‌ها جهت هدایت عشایر و دوری از مسیل رودخانه در صدا و سیما و اعلام شده و همچنین بر لزوم تشکیل جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران به فرمانداران شهرستان‌ها تاکید شده است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)