استانداری: حاشیه سازی درباره تردد خودروهای پلاک اروند بازی با افکار عمومی است/ شورای عالی امنیت ملی این مصوبه را تأئید کرده است

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مشاور استاندار خوزستان گفت: مصوبه تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی انجام شد و حاشیه سازی برای این مصوبه بازار گرمی و بازی با افکار عمومی است.

تردد خودروهای پلاک اروند دوباره سوژه محافل خبری شده است و چند روزی است که تصاویری از حکم دیوان عدالت ادارای در شبکه‌های اجتماعی دست به دست مردم می‌چرخد. انتشار تصاویر این نامه نگاری بازتاب منفی در بین مردم خوزستان داشته و بسیاری از دارندگان خودروهای پلاک اروند در نوروز ۹۵ از بلاتکلیفی در این باره نگران هستند.

جمال درویش، مشاور استاندار خوزستان در گفتگو با یکی از رسانه های استان می‌گوید: همه می‌دانند برخی از افراد مخالف این مصوبه بودند و از این تصمیم خوشان نیامد و به همین دلیل هرچند مدت یک بار موجی درباره این مصوبه ایجاد می‌کنند.

وی می‌افزاید: فشارهایی در این باره ایجاد می‌شود اما مصوبه استاندار خوزستان کاملاً قانونی بوده و شرایط آن فراهم شده بود و به همیم علت شورای عالی امنیت ملی آن را تأئید کرد.

مشاور استاندار خوزستان در امور روابط عمومی بیان می‌کند: این کار با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی انجام شد و حاشیه سازی برای این مصوبه بازار گرمی و بازی با افکار عمومی است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تصاویر منتشر شده مبنی بر ابطال مجوز تردد خودروهای پلاک اروند صحت ندارد، عنوان می‌کند: ممکن است که نامه نگاری‌هایی در اسفندماه گذشته در این باره انجام شده ولی استانداری خوزستان پاسخ قانونی در این باره ارائه داده است.

درویش اظهار داشت: از آن تاریخ تاکنون که تقریباً یک ماه سپری شده، هیچکس جلوی تردد خودروهای پلاک اروند را نگرفت و هیچ رأیی برای ابطال این مصوبه صادر نشد.

ابتدای شهریور سال ۹۳ استاندار خوزستان مصوبه تردد خودروهای پلاک اروند را در همه شهرهای خوزستان صادر کرد و این مصوبه از همان ابتدا به مذاق وزیر صنایع و معادن خوش نیامد.هرچند خریداری خودروهای لوکس پلاک اروند برای همه مردم خوزستان ممکن نبوده اما بخشی از مردم خوزستان از این هدیه استاندار خوزستان استقبال کردند.

البته دولت برای تأثیر گذاشتن بر بخشی از این مصوبه ۲۵ شهریور سال گذشته مصوبه ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی را صادر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در برنامه تلویزیونی پایش که هفتم اسفندماه سال گذشته پخش شد، گفت: خودروهای مناطق آزاد فقط می‌توانند شعاع مناطق آزاد و تا مرکز استان تردد کنند و تردد این خودروها در کل استان خوزستان غیر قانونی است.

اما تا کنون این مصوبه استانی با پافشاری استاندار خوزستان پابرجا مانده است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • از استاندار محترم استدعا داریم یکبار برای همیشه تکلیف این موضوع مهم را روشن نماید. از زمان تصویب این قانون مدام دوستان پایتخت نشین و حتی خودی،چوب لای چرخ میگذارند و انگار نه انگار که به قول امام راحل خوزستان دین خود را به کشور ادا کرده و الان زمان آن فرا رسیده که مردم خوب خوزستان در رفاه قرار بگیرند. تردد و توقف ماشینهای اروندی در استان ،حداقل حق مسلم خوزستانیهاست. امیدوارم برای همیشه با اخذ یک مجوز سفت و محکم این مورد حل شده تا ملت اینقدر در استرس و فشار روحی نباشند. با تشکر از جناب طرفی بزرگوار
  • بسم الله الرحمن الرحیم باسلام وتبریک عید نوروز و ولادت حضرت فاطمه الزهراء سلام الله علیها اگرچه شخصا بعنوان یک اهوازی از آقای استاندارد محترم ناراحت هستم بجهت عدم رسیدگی به مرکز کلانشهر اهواز واقع در چهارراه نادری و عدم توجه به مسجد سی ذرعی(شیخ انصاری ره) که مرکزیت شهر واقع شده است، لکن از این که این صلابت و اقتدار را در دفاع از کمترین حق خوزستان و خوزستانی انجام داده و ایستادگی کردند شخصا از ایشان سپاسگزارم. البته لازم به ذکر است که حقیر اصلا ماشین ندارم تا چه برسد به ماشین اروندی این تعلیق جهت جلوگیری از ذهنیت غلط در باب تشکر بنده از استاندارد محترم بود التماس دعا
  • از آقای طرفی مشاور محترم فرماندار دولت تدبیروامید استدعا داریم پیام مارا به آقای استاندار برساند. ما مرم خوزستان ضمن قدردانی از زحمات استاندار با غیرت خوزستان. خواهش می کنیم ایشان یکبار برای همیشه با اقتدار کامل این موضوع را نهایی کند. با آرزوی سلامت برای استاندار با غیرت . ان شاءالله که تا پایان دولت دوم روحانی در سال ۱۴۰۰ از خدمات ایشان به استان بهره مند باشیم. قنواتی
  • با سلام وعرض تبریک سال نو و ولادت ام ابیه فاطمه زهرا (س) ؛ اینجاب در آذر سال ۱۳۹۱ بدلیل عدم وجود خودرو در بازار با نرخ مصوب و نبود خودرو در نمایندگی های شرکتهای خودرو ساز داخلی مجبور به ثبت نام برای خودرو در نمایندگی سایپا برای خودرو ال ۹۰ با پیش پرداخت ۱۶ میلیون تومان نمودم و قرار شد پس از ۶ ماه با پرداخت مابه التفاوت خودرو را تحویل بگیرم در همان زمان ال ۹۰ در بازار ۲۲ میلیون تومان بود .ولی پس از ۷ ماه وبا پرداخت حدود ۱۹ میلیون تومان مابه التفاوت و با قیمت تمام شده حدود ۳۶ میلیون تومان ال ۹۰ را تحویل گرفتم.یعنی اگر همان موقع از بازار آزاد ماشین می خریدم علاوه بر استفاده ۷ ماهه از آن ۱۴ میلیون تومان کمتر ضرر می کردم (قابل ذکر است تاریخ صدور پلاک بهمن ۹۱ و زمان تحویل خودرو تیر ۹۲ می باشد) بنظرم جهت گران فروختن خودرو و بردن سودباد آورده چند ماه ماشین را در پارکینگها نگه داشته بودند ودر سال بعد تحویل دادند. الان هم اگر این حداقل تسهیلات خودرو ایمن ،با صرف سوخت بهینه وحق تردد محدودرا از منطقه آزاد اروند گرفته شود جنب وجوش مختصری که در این منطقه مهم استراتژیک بوجود آمده راکد وحتی رو به عقب می رود .بنظرم خودرو سازان به جای تقابل با مردم به فکر رقابت سالم و ارتقاء وبهینه سازی تولیدات خود باشند. قابل ذکر است دعای مردم مصیبت دیده و ضرر دیده همراه سودجویان کم انصاف است. پناه بر خدا