نوبخت در خوزستان: اقدامات استاندار خوزستان ماندنی است/ تمام دولتمردان، خود را سرباز نظام می دانند

عصر جنوب – asrejonoob.ir: سخنگوی دولت گفت: مطالبه استاندار خوزستان از جانب مردم برای احیای رودخانه کارون و توسعه خرمشهرو قرارگرفتن آن در ردیف بودجه قانون یک اقدام ماندنی بود.

محمد باقر نوبخت جمعه شب در اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا وجود رودخانه بزرگ کارون را یک فرصت مناسب برای توسعه گردشگری خوزستان برشمرد و اظهار کرد: وجود طبیعت رودخانه کارون ایجاب می کند تا برای برخورداری از این فرصت مناسبی که در خوزستان برای مردم فراهم شده به نحو متناسب و شایسته استفاده شود.
وی افزود: پروژه گردشگری بهمنشیر شهرستان اهواز نیز همانند سایر طرح های گردشگری در این استان پیام امید بخشی برای استفاده هرچه بهتر از رودخانه بزرگ کارون برای مردم و مسئولان این استان دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ادامه داد: آنچه که در برنامه ششم توسعه مورد نظر دولت بوده مبنتی بر این است که از طریق توسعه گردشگری بتواند فرصت های مناسبی برای ارایه امکانات فرهنگی و فرصت های شغلی ایجاد کند و در همین راستا اقداماتی که در کنار روخانه کارون فراهم شده برای اجرای سیاستهای دولت مبنی بر توسعه گردشگری است.
وی بیان کرد: این طرح گردشگری نماد دیگری در جهت تفریح مردم به غیر از فرصت های شغلی است و اجرای چنین طرح هایی برای آسایش و برخورداری مردم از منابع طبیعی یک فرصت مناسب است.
نوبخت ابرازامیدواری کرد که این نوع فعالیت ها باتوجه به تلاش های استاندار خوزستان در کنار اقداماتی که در جهت عمران و آبادانی این استان صورت می گیرد همچنان گسترش یابد.
سخنگوی دولت همچنین گفت: این طرح گردشگری در اهواز می تواند نمونه ای برای اجرای سایر طرح های گردشگری در حاشیه رودخانه کارون توسط بخش غیر دولتی باشد.
وی از اقدامات استاندار خوزستان به منظور توسعه گردشگری در شهرهای مختلف خوزستان تقدیر کرد و گفت: برای خوزستان باتوجه به پیشینه ای که در تاریخ معاصر و در دوران دفاع مقدس داشته هر کاری انجام شود کم است هر چند در دو سال گذشته اقدامات ارزشمندی در جهت توسعه استان توسط استاندار خوزستان صورت گرفته که قابل تقدیر است.
نوبخت بیان کرد: بی تردید در طول سال و در ایام نوروز گردشگران زیادی برای بازدید از یادمان های شهدای دوران دفاع مقدس به خوزستان سفر می کنند و توسعه زیرساخت های گردشگری استان می تواند شرایط مطلوبی را برای جذب حدکثری این مسافران فراهم کند.
وی در خصوص اختصاص بودجه جداگانه در برنامه ششم برای توسعه رودخانه کارون و بهسازی شهرستان خرمشهر گفت: سفر قبلی و بازدیدی که به همراه استاندار از مناطق مختلف استان داشتیم اثرات خوبی را برای این استان به همراه داشت و استاندار خوزستان در ارتباط با بحث احیا و بهسازی کارون و برای پیشرفت و بهسازی خرمشهر ردیفی را در قانون بودجه مطالبه کرد و براساس آن طبق ردیف بودجه ای در قانون سال ۱۳۹۵ رسمی شد.
سخنگوی دولت ادامه داد: اگرچه این ردیف ها یک ساله است اما بی تردید جای پایی برای حمایت چندین ساله دولت از خوزستان باقی می گذارد.
محمد باقر نوبخت جمعه شب در ششمین روز نوروز ۹۵ به همراه عبدالحسن مقتدایی مقتدایی از پروژه در حال ساخت گردشگری بهمنشیر اهواز بازدید کرد و همچنین روزشنبه به همراه جمعی از مسئولان استان از یادمان شهدای شلمچه بازدید و عصر همین روز در نخستین شورای اداری استان در سال ۱۳۹۵ حضور خواهد یافت.

محمدباقر نوبخت، امروز (۷ فروردین ماه) با حضور در یادمان شهدای هویزه، با تقدیر از جایگاه رفیع شهدا اظهار کرد: این یادمان یادآور حماسه بزرگی است که از سوی ملت ایران شکل گرفته است؛ بار امانت شهدا در دوران دفاع مقدس دست به دست و نسل به نسل از قیام عاشورا وجود داشت تا امروز در اختیار ما قرار گیرد.

وی افزود: امروز لازم است همه ما بدانیم که مسئولان کدام قوه مجریه هستیم، در کدام دولت خدمت می کنیم و در زیر پرچم کدام نظام این امانت را بر عهده گرفته ایم. معاون رییس جمهور با تاکید بر لزوم دفاع از آرمان های شهدا تصریح کرد: به نمایندگی از دولت آمده ایم تا بار دیگر با شهدا هم پیمان شویم و بدانیم رفاه و امنیتی که در سراسر ایران وجود دارد، حاصل چه جان فشانی هایی است.

نوبخت ادامه داد: ۳۴ سال پیش در این محل جان فشانی های بسیاری اتفاق افتاده است. در دوم فروردین ماه مردم با عملیات فتح المبین نوروز خود را آغاز کردند و پس از آن در اردیبهشت ماه عملیات بزرگ بیت المقدس شکل گرفت که منجر به فتح خرمشهر در سوم خرداد شد و در تیرماه نیز عملیات بزرگ رمضان شروع شد و شاهد ایثار و فداکاری های بسیاری از شهدا در این عملیات بودیم.

سخنگوی دولت عنوان کرد: در این مدت آن چه ثابت مانده است پیام شهدا و راه مقدس و خونین اباعبدالله است و آن چه تغییر می کند چگونگی و اقتضای پاسداری از نظام است. در دوران دفاع مقدس به عنوان بسیجی در این منطقه برای دفاع از اسلام، انقلاب و نظام برخاستیم و امروز در لباس خدمتگزاری دولت از آرمان ها دفاع می کنیم.

نوبخت گفت: در کنار مزار شهدا اعلام می کنم که تمام دولتمردان، خود را سرباز نظام می دانند و به مقام معظم رهبری اعتقاد دارند و با دل و جان برای خدمت به مردم حاضرند. دیروز پنجه در پنجه دشمن داشتیم و امروز یک بسیجی دیگر در برابر شش قدرت جهان می نشیند تا از حق و حقوق ملت دفاع کند. امروز در این عرصه همه هم پیمان هستیم تا با لبخند رضایت بر لبان رهبر معظم انقلاب، احساس آرامش کنیم.

وی با اشاره به رفع تحریم ها گفت: روزهای سختی بر ما می گذرد و همچنان مشکلاتی از آثار مجموعه تحریم ها باقی مانده است. پاره کردن زنجیره های تحریم همانند احساسی است که در پیشروی در عملیات در دوران دوران دفاع مقدس وجود داشت. رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خطاب به کسانی که در میان صحبت های وی شعار می دادند گفت: فکر نمی کنم این بیانات در همسویی با شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت باشد. این شعارها خوب است ولی هر چه خشم و فریاد هم داریم باید همدل باشیم و این شعارها را به سوی دشمن بزرگ متوجه کنیم. این اختلاف همان چیزی است که دشمن ما انتظار آن را دارد. همه با هم باید علیه دشمن شعار دهیم. درود بر شما.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خطاب به کسانی که در میان صحبت های وی شعار می دادند، گفت: فکر نمی کنم این بیانات در همسویی با شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت باشد. این شعارها خوب است ولی هر چه خشم و فریاد هم داریم باید همدل باشیم و این شعارها را به سوی دشمن بزرگ متوجه کنیم. این اختلاف همان چیزی است که دشمن ما انتظار آن را دارد. همه با هم باید علیه دشمن شعار دهیم. درود بر شما. در میان صحبت های نوبخت در محل یادمان شهدای هویزه، عده ای شروع به شعار دادن کردند و در نهایت سخنرانی معاون رییس جمهور نیمه تمام ماند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)