تجمع اعتراضی مقابل شهرداری های اندیمشک و بندرامام در آستانه نوروز

عصر جنوب – asrejonoob.ir: کارگران اندیمشک در تجمع مقابل شهرداری این شهرستان خواستار دریافت مطالبات معوقه خود شدند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اندیمشک، کارگران و کارمندان شهرداری این شهر در پی عدم پرداخت حقوق خود دست از کار کشیده و در مقابل شهرداری مرکزی این شهر تجمع کردند.

این کارگران، که بیش از ۱۲ ماه از دریافت حقوق محروم بوده اند، خواستار پرداخت حقوق معوقه خود در آستانه فرا رسیدن عید نوروز و پیگیری مسئولان برای رفع مشکلات خود شدند.

شهرداری اندیمشک در سال‌های گذشته هم با مشکل عدم پرداخت حقوق کارگران خود مواجه بوده است و برخی از این کارگران از دوره های گذشته هم طلب مالی دارند.

محمدرضا پاپی شهردار اندیمشک با حضور در جمع معترضان قول داد که به مشکلات آنان رسیدگی کند.

یکی از این کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: در این روزها که همه مردم در تکاپو برای خرید شب عید هستند ما شرمنده همسر و فرزندان‌مان هستیم و کسی هم صدای ما را نمی شنود.

پیش از این نیز اداره تامین اجتماعی به‌ علت بدهی و عدم پرداخت حق بیمه، حساب‌های شهرداری اندیمشک را مسدود کرده است.

تعدادی از پیمانکاران شهرداری بندر امام خمینی، در اعتراض به برخورد نامناسب شهردار و عدم دریافت مطالباتشان، صبح امروز دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، برخی از این پیمانکاران ساعتی پیش به ایلنا گفتند: بیش از دو سال از عدم پرداخت مطالباتشان می‌گذرد، ولی شهرداری تاکنون اقدامی جهت تسویه حساب با آنها انجام نداده است.

این افراد مدعی بودند که نصیری فر، شهردار بندر امام برخورد مناسب و احترام آمیزی ندارد و می گوید که مطالبات شما مربوط به شهردار قبلی است و ربطی به من ندارد.

از سوی دیگر، این پیمانکاران می گویند: شهردار علنا” می گوید الویت من پیمانکاران زمان تصدی خودم است، شما بروید از همان شخصی که حمایت می کنید (گلمرادی، شهردار سابق و کاندیدای فعلی مجلس شورای اسلامی) طلبتان را بگیرید.

بهنام ادیبی رئیس شورای اسلامی شهر بندر امام در این خصوص گفت: ما از انتخاب این شهردار پشیمان نیستیم، چون واقعا” دارد برای شهر زحمت می‌کشد ولی به او متذکر شده ایم که با مردم رفتاری مناسب و محترمانه داشته باشد و این بدهی ها هرچه باشد، مربوط به شهرداری است و نمی تواند از آن شانه خالی کند.

ادیبی افزود: نوع برخورد شهردار به گونه‌ای است که باعث ایجاد نارضایتی در بین مراجعه کنندگان شده است، اما اینکه این رفتار وی ربطی به انتخابات داشته باشد را تائید نمی کنم.

رئیس شورای شهر در پایان گفت: قرار است ظرف امروز تا فردا، پول به حساب شهرداری واریز شود و شهردار قول داده است که مطالبات پیمانکاران شهرداری را پرداخت کند.

تلاش خبرنگار ایلنا برای برقراری تماس با روابط عمومی شهرداری بندر امام جهت اطلاع از صحت و سقم موضوع و انعکاس پاسخ شهرداری، تا این لحظه بی نتیجه بوده است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)