در ایام نوروز؛ ظرفیت ناوگان راه‌آهن جنوب افزایش یافت

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: در ایام عادی توسط ۳ قطار جابجایی مردم انجام می‌شود که به منظور رفاه حال مردم و تردد بیشتر مسافرین در ایام نوروز، یک قطار دیگر همه روزه به صورت رفت و برگشت به ناوگان حمل و نقل ریلی استان اضافه شده است.

عبدالکریم درویش زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امسال شرایط ویژه‌ای را برای مسافرین در نظر گرفته‌ایم تا در پیک نوروزی مردم بتوانند به خوبی به وسیله قطار مسافرت کنند.

وی افزود: هر ساله در آستانه نوروز پیش‌بینی‌های خاصی انجام می‌شود تا به این ترتیب مسافرین بدون مشکل تردد کنند که افزودن قطار به ناوگان حمل و نقل ریلی استان و تجهیز ایستگاه‌ها و نمازخانه‌ها از جمله این اقدامات است.

درویش زاده تصریح کرد: پیک ایام نوروزی هر ساله از ۲۵ اسفندماه تا ۱۶ فروردین ماه سال بعد، ادامه دارد و پیش بینی می‌کنیم امسال بیش از ۱۲۰ هزار مسافر در مسیرهای برون استانی و حدود ۱۰۰ هزار نفر در مسیرهای درون استانی به وسیله قطار جابجا شوند.

وی ادامه داد: ۴ قطار محلی پرسرعت، کار جابجایی مسافران را در استان بر عهده دارند و متناسب با تقاضا تعداد سرویس‌های داخل استان قابل افزایش خواهد بود.

درویش زاده در خصوص تهیه بلیت برای ایام عید عنوان کرد: اکثر بلیت‌ها از حدود یک ماه پیش توسط مردم خریداری شده است اما در برخی از روزها و مسیرها ظرفیت خالی وجود دارد و مردم می‌توانند نسبت به خرید اقدام کنند.

وی با بیان اینکه نرخ بلیت‌ها نسبت به روزهای عادی تغییری نکرده است و مردم می‌توانند با همان قیمت‌های پیشین بلیت موردنظر خود را تهیه کنند، گفت: در ایام نوروز کشیک‌های نوروزی در ایستگاه‌ها مستقر خواهیم کرد که کنترل حرکت قطارها را بر عهده دارند و همچنین اگر مردم دچار مشکلی شوند، می‌توانند برای حل مشکل مربوطه به این مراکز مراجعه کنند.

مدیرکل راه آهن جنوب در خصوص توصیه به مردم در ایام نوروز خاطرنشان کرد: همچنین در صورت وقوع هرگونه مشکلی مسافرین می‌توانند از طریق سامانه ۱۵۳۹ مشکل خود را مطرح کنند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)