رئیس دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر خوزستان: سن اعتیاد به ۱۲سال کاهش یافته است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت: با وجود تلاش های دستگاه های ذیربط متاسفانه سن اعتیاد تا ۱۲ سال پایین آمده است.

«حسین لامی زاده» سه شنبه در حاشیه «کارگاه آموزشی کشوری خدمات کاهش آسیب مواد محرک» در هتل پارس اهواز اظهار کرد: در خانواده هایی که والدین مبتلا به اعتیاد هستند فرزندان از دوران کودکی در معرض خطر قرار دارند.
وی افزود: به علت پایین آمدن سن اعتیاد باید آموزش را از مدارس و دانشگاه ها شروع کنیم و چاره ای جز انجام اقدامات فرهنگی وجود ندارد.
وی گفت: با وجود تمام تلاش های دستگاه های ذیربط در حوزه پیشگیری و کنترل اعتیاد اما در این حوزه باید کار بیشتری انجام شود.
لامی زاده تصریح کرد: کنترل تعداد معتادان نیز دچار مشکل شده و به جای ثابت ماندن افزایش یافته است که در این زمینه استفاده از ابزارهای کار در زمینه درمان، نیروی انسانی و تجهیزات می تواند موثر باشد.
رئیس دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر خوزستان ادامه داد: تمامی مسئولان، معلمان، استادان، دانشگاه ها و خانواده ها باید با مواد مخدر و مضرات آن آشنا باشند تا بتوانند فرزندان خود را آگاه کنند.
وی اضافه کرد: باید به سمتی برویم که آگاهی بخشی در خصوص اعتیاد به ویژه برای جوانان افزایش یابد.
لامی زاده همچنین آموزه های دینی را در پیشگیری از اعتیاد موثر دانست و اظهار کرد: اداره ارشاد و حوزه های علمیه نیز می توانند در این حوزه ورود کنند و آموزش ها و برنامه های لازم را ارائه کنند.
رئیس دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت: نقشه خطر پذیری در آموزش و پرورش تهیه شده است که نقاط بحرانی در شهرستان ها و مدارس مشخص شود.
کارگاه آموزشی کشوری خدمات کاهش آسیب مواد محرک با حضور دانشگاه های علوم پزشکی کشور چهارم تا ششم اسفند در هتل پارس اهواز در حال برگزاری است.ایرنا/**

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)