استاندار خوزستان: استعفا نداده ام/ میزان رد صلاحیت ها مطلقا قابل قبول نیست

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: استاندار خوزستان با رد موضوع استعفای خود گفت: من نگفته ام استعفا داده یا می دهم بلکه گفتم اگر من یک روزی نتوانم قانون را اجرا کنم دیگر نخواهم ماند اما الان که می توانم آن را اجرا کنم، می مانم.

عبدالحسن مقتدایی شامگاه چهارشنبه در حاشیه دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور با اشاره به نشست اخیر خود با فرمانداران استان خوزستان گفت: در این نشست گفتم که فرمانداران در تمام مراحل انتخابات از مرحله تایید و رد صلاحیت تا برگزاری انتخابات مسئول صیانت از آرای مردم هستند و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد بهتر است قلم را زمین بگذارد و برود.
وی اضافه کرد: این کل بحثی بود که داشتم و به این دلیل گفتم که کسی فکر نکند مامور است و معذور، بلکه گفتم مامور و مسئول هستید.
**میزان رد صلاحیت ها قابل قبول نیست
استاندار خوزستان همچنین در خصوص میزان رد صلاحیت ها هم اظهار داشت: این میزان رد صلاحیت ها برای من مطلقا قابل قبول نیست؛ از این نظرکه خیلی از افراد شاخص را حداقل در استان خودم می شناسم که با صلاحیت بوده و مدت طولانی خدمت کرده اند و در طبقه بندی این جریاناتی که بحث می کنند قرار نمی گیرند اما رد صلاحیت شده اند.
وی با خاص خواندن میزان رد صلاحیت ها در این دوره ادامه داد: در حجم رد صلاحیت ها تعداد قابل ملاحظه ای که احزار صلاحیت نشده اند قابل قبول است اما رد صلاحیت کردن آنهایی که شخصیت های بارز، معتدل و همراه نظام و باسواد هستند به اعتقاد من درست نبود.
استاندار خوزستان در خصوص پیگیری موضوع از سوی رئیس جمهوری و سخنان رئیس جمهوری مبنی بر استفاده از اختیارات قانونی خود در این زمینه گفت: شکی نیست که با این اقدام (تایید صلاحیت ها) به نقطه تعادلی می رسد و باید پیگیری شود تا به این نقطه برسد.

** عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • اقای حجازی بعد از امیر حیات مقدم سر کار امد. در یک نظر سنجی اعلام شد که در حدود هفتاد درصد شرکت کنندگان از حجازی راضی نیستند و به ایشان رای نداده بودند و عملکرد ایشان را ضعیف دانسته بودند. حالا مقتدایی می خواهد برود و یک فرد ضعیف مثل حجازی سر کار بیاد.
  • چرا در استان خوزستان تلگرام کم دارید
  • به یاد تمامی رزمندگان سپاه خدا آنها که رفته اند و رزمندگان زنده .صلوات ختم کنیم.و سلامتی خانواده هایشان و شادی روحشان.رزمندگانی مانند محسن رضایی علی شمخانی مرحوم علی هاشمی احمد غلامپور امیر حیات مقدم مرحوم سیاف زاده .حاج ابراهیم همت رزمنده و فرمانده لشکر ۲۷٫متوسلیان.مهدی باکری و حمید باکری .و تمامی افرادی که برای رضای خدا کار کرده اند و فعالیت میکنند.