از تائید تا تکذیب؛ مرگ ۳ نفر بر اثر آنفولانزا در دزفول و شوش

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: تعداد افرادی که به خاطر ابتلا به آنفولانزای خوکی تاکنون در شهرهای دزفول و شوش جان باخته‌اند به سه نفر رسیده است.

یوسف پریدار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در چند روز اخیر سه نفر در شهرهای دزفول و شوش بر اثر آنفولانزا فوت کرده‌اند، اظهار کرد: این فوتی‌ها مرد بوده‌اند که دو نفر از آنها از دزفول و یک نفر مربوط به شهرستان شوش بود.
وی با اشاره به حضور چند بیمار مشکوک به آنفلوانزای خوکی در بیمارستان بزرگ دزفول افزود: برای بستری کردن این بیماران علاوه بر بخش عفونی بیمارستان بزرگ دزفول از ظرفیت سایر بخش‌ها نیز استفاده کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: در روزهای گذشته افراد زیادی با مراجعه به بیمارستان مشکوک به ابتلا به این ویروس بودند اما خوشبختانه پس از چندی با مشخص شدن علائم سلامتی، این افراد از بیمارستان مرخص می‌شدند.
پریدار با بیان اینکه هیچ‌گونه نگرانی از جهت این بیماری در خوزستان وجود ندارد، گفت: هرچند ما در بیمارستان‌های شمال خوزستان با تمام نیروها برای کنترل آنفولانزا در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌بریم.
وی افزود: از نظر تجهیزات و اقلام دارویی نیز هیچ‌گونه مشکلی در حوزه درمانی ما وجود ندارد.
ساعاتی بعد؛ دکتر شکر الله سلمان زاده رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار تابناک خوزستان ضمن تکذیب خبر شیوع بیماری آنفلوآنزای خوکی اظهار کرد: هیچگونه علائمی از بیماری آنفلوآنزای خوکی در استان خوزستان و حتی در سطح کشور مشاهده نشده است.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.