پیش‌بینی خاک و باران برای آخر هفته خوزستان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: در بارندگی‌های شب گذشته، میزان بارش در مسجدسلیمان ۱۲ میلی‌متر، حسینیه ۱۷ میلی‌متر و لالی ۱۶ میلی‌متر بوده است

مدیرکل هواشناسی خوزستان از ادامه بارش‌ها در سطح استان تا فردا خبر داد.

کوروش بهادری اظهار کرد: در بارندگی‌های شب گذشته، میزان بارش در مسجدسلیمان ۱۲ میلی‌متر، حسینیه ۱۷ میلی‌متر و لالی ۱۶ میلی‌متر بوده است.

وی افزود: وضعیت ناپایداری در استان تا ظهر فردا ادامه دارد و اوج بارش‌ها در شمال شرق استان خواهد بود. در  نواحی جنوبی به دلیل نبود رطوبت کافی، وزش باد همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که نمونه آن را امروز در اهواز شاهد بودیم که میزان دید افقی به ۸۰۰ متر رساند.

بهادری ادامه داد: اکنون با مساعد شدن وضعیت جوی، میزان دید افقی در اهواز به ۴ کیلومتر افزایش یافته است.

وی گفت: برای امشب نیز وقوع پدیده گرد و خاک دراهواز پیش‌بینی می شود ولی میزان آن در حدی نیست که اثر منفی بر فعالیت‌های اجتماعی و پرواز فرودگاه‌ها داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان عنوان کرد: این سامانه بارشی فعال، فردا ظهر از خوزستان عبور خواهد کرد و پس از آن جو پایدار را در استان شاهد خواهیم بود.

وی گفت: در شبانه روز گذشته ایذه با ۷ درجه و بهبهان با ۲۷ درجه سانتی گراد، به ترتیب خنکترین و گرمترین نقاط استان گزارش شدند. تغییرات دمای هوای اهواز نیز در ۲۴ ساعت آینده بین ۲۷ تا ۱۹ درجه سانتی گراد در نوسان خواهد بود.