باید و نباید های بهداشتی در سفر به عراق

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رییس مرکز بهداشت خوزستان بر خودداری از آشامیدن آب غیر بسته‌بندی و شربت‌های بین راهی در سفر به کشور عراق تاکید کرد.

‌دکتر شکرالله سلمان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به سفر زائران خوزستانی به عتبات عالیات در ایام محرم و سفر‌ در جلساتی با مدیران کاروان‌های اعزامی به عتبات، آموزش‌های لازم به مدیران جهت انتقال به زائران و حفظ سلامت در هنگام سفر به کشور عراق ارائه می‌شود.

‌وی با اشاره به امکان شیوع وبا در کشور عراق در زمان‌های پرازدحام افزود: توصیه می‌شود افرادی که قصد سفر به عتبات در ایام محرم و صفر را دارند، حتما در قالب کاروان به کشور عراق سفر کرده و از تردد انفرادی خودداری کنند. در هنگام سفر و در کشور عراق، حتما آب‌های بطری بسته‌بندی شده مصرف کنند و از مصرف آب‌های موجود در بشکه‌های بین راهی و سطح شهرها خودداری کنند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: مسافران عتبات حتما از مصرف نوشیدنی‌هایی مانند شربت در بین راه و در کشور عراق خودداری کرده و تنها نوشیدنی‌های جوشیده شده مانند چای و غذاهای پخته شده میل کنند.

‌سلمان‌زاده عنوان کرد: زائران عتبات به هیچ وجه در هنگام سفر به کشور عراق سبزیجات مصرف نکنند، همچنین تنها میوه‌هایی را مصرف کنند که می‌توان پوست گرفت و بدون پوست میل کرد.

‌وی تاکید کرد: مسافران کشور عراق در صورت ابتلا به اسهال حتما به سرعت به پایگاه‌های درمانی موجود مراجعه کنند تا اقدامات لازم برای آنها انجام شود.

‌رییس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: با توجه به موجود بودن واکسن آنفلوآنزا و با توجه به شیوع این بیماری در عراق، توصیه می‌شود مسافرانی که قصد سفر به عراق در ایام اربعین را دارند، این واکسن را بزنند تا هنگام اربعین و رفتن به عتبات، واکسن تاثیر خود را داشته باشد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.