ساخت تونل چری در محور چهارمحال وبختیاری – خوزستان آغاز شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: عملیات ساخت تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن در محدوده شهرستان کوهرنگ و در مسیر استان خوزستان عصر شنبه با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استان چهارمحال وبختیاری آغاز شد.

استاندار چهارمحال وبختیاری در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت تونل چری، در بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: این تونل به طول سه هزار و ۴۰۰ متر و عرض ۱۱ متر و ۸۰ سانتیمتر ساخته می شود.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود: اعتبار اولیه پروژه تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن ۱۴۱ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال است.
وی ادامه داد: این اعتبار از محل اعتبارات ملی و صرفه جویی ها و کاهش هزینه های بهره برداری تأمین می شود.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: به منظور انجام عملیات اجرایی تونل چری و راه های دسترسی آن، دو میلیون و ۵۰۰ هزار متر معکب خاکبرداری و یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر معکب خاکریزی صورت می گیرد.
استاندارچهارمحال و بختیاری بیان داشت: مدت زمان پیش بینی شده برای حفر تونل چری ۳۰ ماه و زمان بهره برداری کامل از این پروژه، پنج سال پیش بینی شده است.
سلیمانی دشتکی اضافه کرد: با احداث تونل چری و راه های دسترسی آن مسیر ارتباطی شهرکرد – بازفت – مسجد سلیمان، حدود ۱۰ کیلومتر کوتاه تر می شود.
وی عنوان داشت: خروج چهارمحال و بختیاری از بن بست و ارتقای ارتباط بین این استان و خوزستان، از مزایای احداث تونل چری به شمار می رود.
سلیمانی دشتکی افزایش ایمنی در حمل و نقل، کاهش تصادفات و پایین آمدن میزان تلفات رانندگی را از دیگر مزیت های احداث تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن دانست.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: عملیات اجرایی احداث تونل چری و راه های دسترسی طرفین آن باعث خروج چهارمحال و بختیاری از بن بست می شود.
حمیدرضا عزیزی فارسانی اضافه کرد: این پروژه مهم در حالی آغاز شده که کشور با شرایط سخت مالی و بحران کمبود اعتبارات مواجه است.
وی بیان داشت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی دولت، دو پروژه مهم شامل گازرسانی و احداث تونل چری و راه های دسترسی طرفین آن در شهرستان کوهرنگ آغاز شده است.
نماینده مردم شهرستان های مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتگل در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین گفت: راه سازی، حفر تونل، گازرسانی و سرمایه گذاری در امور زیربنایی، سرعت بخشی به روند توسعه همه جانبه را به دنبال دارد.
اسماعیل جلیلی اظهار کرد: با بهره برداری کامل از این پروژه، امنیت جاده ای شهرستان های استان های چهارمحال و بختیاری و خوزستان فراهم می شود.
وی بیان کرد: اجرای پروژه ساخت تونل چری و راه های دسترسی آن از آرزوهای دیرینه مردم استان های چهارمحال و بختیاری و خوزستان است.
نماینده مردم شهرستان های مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتگل در مجلس شورای اسلامی از تلاش های استاندار چهارمحال و بختیاری در این زمینه قدر دانی کرد.
به گزارش ایرنا، گردنه چری، از توابع بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ، همه ساله در فصل سرد و هنگام بارش، با لغزندگی و راهبندان فراوان همراه است.
احداث تونل چری و راه های دسترسی طرفین، باعث تسهیل در رفت و آمد بین استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری می شود.
تونل چری سه هزار و ۴۰۰ متر طول و ۱۱ متر و ۸۰ سانتیمتر عرض دارد.
مرکز بخش دوآب صمصامی از توابع شهرستان کوهرنگ، در ۱۱۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.