هفته هفتم لیگ آزادگان/ نفتی های خوزستان پیروز شدند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: به گزارش ” ورزش سه ” در مهمتری بازی روز ، تیم ماشین سازی تبریز با متوقف کردن ۲-۲ پیکان در تهران اولین تیمی شد که پس از ۶ هفته قفل دروازه صدرنشین باز کرده و با یک امتیاز ارزشمند راهی تبریز شد.
در سایر بازی ها مهم هفته ، تیم نساجی برابر مس مغلوب شد. تیم شهرداری اردبیل در خانه برابر نفت مسجد سلیمان متحمل شکست شد. نفت آبادان پس از ۵ تساوی متوالی و با شکست دادن گل گهر دومین بردش را جشن گرفت. دیدار تیم های هم خانواده و همنام آلومینیوم با نتیجه پر گل ۳-۳ تمام شد.

فولاد یزد ۱– خیبر ۱ ؛ سرد مثل یخ

گل ها : حمید غلامی (۳۲) برای فولاد – رضا حاتمی (۳+۴۵) برای خیبر
دیدار کم تحرک تیم های فولاد و خیبر با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید تا هریک از تیم ها یک امتیاز به حساب شان واریز کنند. حمید غلامی روی ارسال حمیدرضا بیک زاویه برای فولاد گل زد و در آخرین ثانیه های وقت های تلف شده نیمه اول رضا حاتمی ارسال ناصر درویشی را به گل تساوی خیبر تبدیل کرد.

خونه به خونه ۱– مس رفسنجان صفر ؛ نائیجی فرشته نجات در دقیقه ۹۳

گل : هادی خیری (۸۴)
خونه به خونه بابل با شکست دادن مس نه تنها سه امتیاز بازی را کسب کرد بلکه با شکست دادن تیم مس ، نوار مساوی های متوالی این تیم را پاره کرد. بی تردید ستاره میدان نائیجی ؛ دروازه بان خونه به خونه بود که در آخرین دقیقه وقت های تلف شده ضربه پنالتی نعمتی را مهار کرد تا میزبان به لطف گلی که در ۱۰ دقیقه پایانی بازی به ثمر رسانده بود صاحب برد شود.

آلومینیوم اراک ۳ – آلومینیوم هرمزگان ۳ ؛ حسرت اراکی ها در جشنواره گل

گل ها : میر هادی میرجوان (۴۰ و ۴۶) و میثم آقایی (۱+۹۰) برای اراک – اکبر صغیری (۲۶ و ۳۴ پنالتی) و کاوه زنگیان (۴۳) برای هرمزگان
تیم های هم خانواده آلومینیوم با ثبت ۶ گل جشنواره گل در اراک راه انداختند. ابتدا هرمزگانی ها توسط گلزن خود ؛ اکبر صغیری ۲ گل به ثمر رساندند اما میرجوان در دقیقه ۴۰ فاصله را به یک گل رساند و بلافاصله زنگیان گل سوم میهمان را زد. در نیمه دوم اراکی ها برای فرار از باخت خانگی تا ثانیه پایانی بازی به آب و آتش زدند و با گلزنی میرجوان در شروع نیمه دوم و آقایی در ثانیه های پایانی ۲ گل به ثمر رساند تا در نهایت بازی برادارن آلومینیومی ۳-۳ تمام شد. اراکی ها در دقیقه ۶۲ یک ضربه پنالتی را توسط جواد مولایی از دست دادند و گل رخشان در دقیقه ۶۰ بازی هم توسط داور آفساید اعلام شد.

پیکان ۲ – ماشین سازی ۲ ؛ فغانی آمد ، فغانی با پنالتی آمد

گل ها : محمد مهدی نظری (۶۲ پنالتی و۸۸) برای پیکان – امین قاسمی نژاد (۴۵ و ۷۰ پنالتی)
شاگردان دست نشان با گلزنی به پیکان اولین تیمی شدند که پس از ۶ هفته موفق به گشودن دروازه صدرنشین می شوند. ماشین سازی به رغم بازی در تهران بازی تهاجمی را در دستور کار خود قرار داد و توانست در همان نیمه اول قفل دروازه پیکان را باز کند. در نیمه دوم علیرضا فغانی ؛ داوری که به تازگی محرومیتش تمام شده بود در دقیقه ۶۲ یک ضربه پنالتی برای میزبان گرفت تا پیکان گل تساوی را به ثمر برساند. ماشین سازان معتقد بودند فغانی در اعلام پنالتی اشتباه کرده است و نسبت به رای این داور معترض بودند. فغانی باز هم پنالتی گرفت ولی اینبار برای ماشین سازی تا این تیم با به ثمر رساندن آن مجدداً از حریف پیش بیفتد. بازی با همین نتیجه ۱-۲ در حال پایان بود که نظری در آخرین دقایق بازی و در شلوغی دروازه تبریزی ها گل دوم خود و پیکان را به ثمر رساند تا بازی ۲-۲ تمام شود. پیکان در ۶ هفته قبل گلی دریافت نکرده بود ولی مدافعان این تیم در مقابله با بهترین خط حمله لیگ کم آورده و دو بار مغلوب شدند.

شهرداری اردبیل ۱ – نفت م. سلیمان ۲ ؛ شهرداری باخت چون پنالتی زن نداشت

گل ها : موسی شهبازی (۳+۹۰) برای شهرداری – محمدهادی یعقوبی (۲۰) و فرشید علیزاده (۲۹) برای نفت
شهرداری اردبیل که مثل تمام بازی های خانگی از حمایت ۴-۳ هزار تماشاگر اردبیلی برخوردار بود ولی نتوانست از این مزیت استفاده کند و در مصاف با میهمان نفتی خود متحمل شکست شد. نفتی ها در همان ۳۰ دقیقه ابتدایی بازی ۲ گل به ثمر رساندند تا نیمه اول ۰-۲ به سود میهمان تمام شود. شهرداری در نیمه دوم فشار حملات خود را با ارسال های بلند از جناحین و عمق دفاع نفت افزایش داد تا اینکه صاحب یک ضربه پنالتی شد ولی موسی شهبازی ؛ بازیکن تازه نفس ضربه پنالتی را هدر داد تا شهرداری چی در حسرت گل بمانند ولی همین بازیکن در دقیقه ۳+۹۰ با ضربه سر دروازه نفت را گشود ولی بلافاصله پس از این گل بازی به پایان رسید و شهرداری بازی خانگی را باخت تا اردبیلی ها بیش از پیش در حسرت پنالتی از دست رفته بمانند.

داماش صفر– ایرانجوان صفر ؛ بازی خواب آور

داماش با کوهی از مصائب و مشکلات مالی و ایران جوان ؛ تیمی جوان و کم بضاعت در دیداری آرام و خواب آور که حوصله اندک تماشگران را سر بردند به تساوی بدون گل رسیدند. در پایان بازی طرفداران داماش از مسئولان شهرشان خواستند تا داماش را تنها نگذاشته و این تیم را با کمک های مالی شارژ کنند.

پاس– ۱ پارسه ۱ ؛ پاس ؛ تیم ۸۰ دقیقه ایی

گل ها : امین پور علی (۲۰- پنالتی) برای پاس – امیرحسین موسی زاده (۸۸) برای پارسه
بازهم دروازه تیم پاس در دقایق آخر مسابقه باز شد تا این تیم بردش را با تساوی تعویض کند. پاس که در دقیقه ۲۰ و از روی نقطه پنالتی به گل رسیده بود همانند بازی قبلی در دقیقه ۸۸ گل تساوی را دریافت کرد تا همچنان بدون برد باقی بماند. پاس با این تساوی نشان داد تیم ۹۰ دقیقه ایی نیست و از دقیقه ۸۰ به بعد کم آورده و در این میان داود مهابادی نمی داند چگونه باید بردش را حفظ کند.

مس کرمان ۱ – نساجی صفر ؛ بازهم مس با گل فرزاد برد

فرزاد حسین خانی ؛ هافبک با تجربه نارنجی پوشان مس با حضور به موقع در مقابل دروازه نساجی و با یک ضربه آرام روی ریباند دروازه نساجی را گشود تا مس برندهخ دیدار سخت با نساجی شده و ۳ امتیاز مهم به دست آورد. نساجی که در این دیدار با تفکرات موسوی بازی می کرد به رغم باخت بازی قابل قبولی را به نمایش گذشت.

نفت آبادان ۲ – گل گهر ۱ ؛ نفت طلسم مساوی ها را شکست

گل ها : محمد پورمحمد (۱۱) ، جعفر بذری (۸۴) برای نفت – رضا محمود آبادی (۶۶) برای گل گهر
بالاخره نفت پس از ۵ تساوی متوالی دومین برد فصل را برابر گل گهر سیرجان به دست آورد. نفت که از مساوی های متوالی خسته شده بود و در عطش برد می سوخت در دقیقه ۸۴ به گل دوم دست یافت تا تیم گل گهر را که در این دیدار با بازی دفاعی به دنبال نباختن و کسب یک امتیاز بود را ناکام گذاشته و خود صاحب برتری و سه امتیاز شود.

فردا فجرسپاسی و گیتی پسند در شیراز به دیدار هم می روند تا پرونده بازی ها در ایستگاه هفتم به طور کامل بسته شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.