رتبه آخر خوزستان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: استاندار خوزستان گفت: خوزستان رتبه ۳۱ کشور را در میزان پرداخت تسهیلات بانکی در بحث اشتغال داراست.

به گزارش ایرنا عبدالحسن مقتدایی چهارشنبه در کارگروه اشتغال خوزستان در محل سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان اظهار کرد: بانک ها و سایر دستگاه های خوزستان باید به دنبال پیدا کردن مشکل پرداخت تسهیلات بانکی در بخش اشتغال بوده و راه حل این مشکل باید هر چه زودتر پیدا شود تا خوزستان از رتبه آخر به رتبه های بالاتر ارتقای یابد.

وی گفت: خوزستان ویژگی های مهم اقتصادی و اشتغال را که در استان های مختلف کشور به تفکیک وجود دارد یک جا دارد با این وجود دلیل پایین بودن میزان پرداخت تسهیلات بانکی در بحث اشتغال مشخص نیست.

استاندار خوزستان با بیان اینکه این جایگاه در پرداخت تسهیلات بانکی در بخش اشتغال قابل قبول نیست افزود: باید دلیل این جایگاه پایین پرداخت تسهیلات از سوی بانک های خوزستان مشخص شود.مقتدایی با اشاره به اینکه برای رونق بخش های مختلف اقتصادی در خوزستان طرح توسعه این استان تدوین و مصوب شده اظهار کرد: مقرر شده این طرح در برنامه ششم توسعه گنجانده شود تا مشکلات استان در قالب این طرح مورد مطالعه و برطرف شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان نیز بیان کرد: سیاست های بالادستی بانک ها باعث می شود تا مدیران بانکی اختیاری در استان نداشته باشند.مسعود صدری افزود: صنایع پایین دستی از جمله بخش های اشتغالزا در این استان است که متاسفانه وضعیت مناسبی ندارند و بانک ها برای تقویت این بخش ها باید وارد عمل شوند.وی گفت: بیشترین سپرده هایی که در بانک های خوزستان وجود دارد سپرده های ارزان قیمت است که خوزستان پس از استان بوشهر بیشترین میزان سپرده های ارزان قیمت در بانک را دارد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.